şükela:  tümü | bugün
  • atatürk ün aziz hatırasına, kişiliğine, eserlerine ve fikirlerine hiç utanmadan dil uzatıp eleştiriden öte hakaret etmeyi kendilerine vazife edinmişlerin sözlüğü atatürk düşmanlarının barınma yeri gibi algılanmasına neden olacakları ihtimalini ötelemek adına ve bundan da öte, yapılan şerefsizliklerin gölgesi sözlüğün üzerine sis olup çökmemesi adına hiçbir gözün yaşına bakılmaksızın ne kadar azılı atatürk düşmanı var ise sözlükte saf dışı bırakılıp tüm karanlıkları ile siktir edilmeleri yoluyla arınmanın ve böylece sözlüğün itibarının temize çıkartılıp kurtarılarak okunur ve yazılır aydınlık bir oluşum olmasının olur kılınması adına yapılması gereklilik arz eden tasarruftur.
  • ataturk'ü -dogal olarak- sevmeyen bir musluman olarak ilginç bulduğum hede.

sahip olduğu tüm ozgurlukleri son 200-300 yıldan gelen "herkesin hayatına kimse karışamaz" felsefesi ile kazanan bireylerin şimdi de "bizim dışımızdakilere karışilabilir" fikrine evrilmesi oldukça ilginçtir.

sahi, amaç-araç meselesini eleştiren siz değil miydiniz?

edit: kurtuluş savaşında hayatını kaybedenleri sevmiyorum dedigimi hatirlamiyorum.

köprüyü geçinceye kadar musluman rolü yapıp halktan destek alarak sonra gücü eline aldıktan sonra halka tek parti, istiklal mahkemeleri, kufur düzenlerini getiren şahıstan bahsediyorum.

milli mücadele m.kamal'dan ibaret değildir ki bana yunan edebiyatı yapıyorsunuz? milli mücadelede komutan olarak savaşıp sonra istiklal mahkemesinde idamla yargılanan komutanlar uzaydan gelmedi sanıyorum.

bırakın edebiyat yapmayı. ben cesur insanım. kimsenin tepkisinden cekinmem. iki hakaret-kufurle mahalle baskısıyla soylemlerimi değiştirecek değilim.

burayı okuyanlardan da çok daha sağlam bir tarih bilgisine sahibim.
  • nasıl destek olunacağını kestiremediğim hede.

(bkz: redvelve'nin format değiştirmesi)
  • atatürk'ü doğal olarak sevmeyen bir müslümanmış.
    ulan az da olsa şu küçük beyninle bir kabiliyet kazanıp tarih kitabı falan okumaya çalış. o üstüne oturduğun aşure kazanı gibi olan götün doğal olarak sevmediğin şehitlerimizin kanları sayesinde var lan. ah bi yunan askeri kaysaymış da büyük annene, anlasaymışsın değerini biraz da olsa.
    döl israfları sizi, gece gece sinirlendim lan.
  • anlamsız, irrasyonel bir çaba olur. nasıl arındırıyorsun? hayrola, sözlük temerküz kampı oldu da ben mi farkında değilim? atatürk'e saygısızlık eden yazarların niklerini, siber gaz odalarına mı göndereceğiz? yatar o iş. en iyisi bülbülü de bırak söylesin şarkısını, köpeği de bırak havlasın.
  • erekte olarak servis yapan muavine odaklanarak cozulebilecek sorun.

edit: baslik karismis
  • sözlüğü arındırmak kolay da, ülkeyi nasıl arındıracağız...