• (bkz: sbce)

gündem

sözlükten öğrendiğim haberler 2-3 gün -bazen daha geç- sonra ana akım medyaya (tv, gazete vs.) düşüyor. bu da ekşi'nin benim için haber alma konusunda birinci sırada olmasını sağladı.

değerlendirme

ürün, mekan, oyun, film, müzik, kitap, site vs. önceden sözlüğü okuyup genel yargıya veya tecrübeye göre davranıyorum.

bilgi

nâdir de olsa çok gündemde olmayan ve hiç bir yerel sitede rastlamadığım konuları -sözlüğün dil bilen araştırmacı yazarları sayesinde- burada bulabiliyorum.

anket

anket okumak keyifli. bir durum karşısında sözlük yazarlarının verdiği tepkiler ile aynı tepkileri vermişsem mutlu oluyorum. çünkü çevremde aynı kafada olduğum insan sayısı pek yok. çok da anket yazan bir yazarım ne kadar istemesemde, sözlüğün gündeminde genelde anket başlıkları oluyor.

paylaşım

elimden geldiğince açılmamış başlıkları açmaya, tanım yapmaya çalışıyorum. bir yararı oluyor mu bilmiyorum ama yinede paylaşmayı seviyorum.
  • forumsever yazarların formatı sikip viran eylemek şeklinde cevaplayabileceği sorudur.
  • kendimi yorumcu biri olarak yorumladığımdandır. hedefim yazarların yazarı olmak. yani ilerde sözlük yazarlarından birini seçip onun hakkındaki yorumlarımı uzun uzun yazıcam
  • birilerini dinlemek ne konuşuyor bu millet bi bakmak için hem twit atmaktan sıkıldım ya
  • (bkz: soru cevap)
  • farklı insanların farklı fikirlerini dinlemek dünyaya karışmak için.
  • farklı bakış açılarını görmek için
  • her türlü bilgi alış-verişi
  • sözlükle ilk tanıştığımda 14 yaşındaydım. ödevlerimi yapmak için google'da araştırma yaparken karşıma her seferinde ekşi sözlük diye bir site çıkıyordu ve gerçekten diğer sitelerden farklı daha öznel yazılar okuyordum.
    daha sonra başka başlıkları da okumaya başladım, çok hoşuma gitmişti. artık ödev yapmak yerine her konuda bilgi almak, gerçekten araştırma yapmak için kullanmaya başladım.
    yaşım biraz daha büyüyünce yazar olmak istedim ve bir hesap açtım. şimdi de çeşitli konularda insanları bilgilendirmek için üzerime düşeni yapmak için kullanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap