şükela:  tümü | bugün
 • doğrudur cidden.. lakin şu var; abazan olmak bir kabahat olmasa da sadece heteroseksüel erkek cinsi için kullanılmasına kılım.. hele ki sözlükte.. hafızlar kendimden biliyorum şu mesaj kutusu iki dakika boş kalmıyor! kadın yazarlar da çok fena be yahu.. neyse ki zirvelere giden bir kullanıcı değilim. gizemimi koruyorum iyi oluyor eheh

  bu kadar sevişme amaçlı yazılan yerde hala insanlar nasıl abaza kalabiliyor, neden hala abazayız ayrı bir tartışma konusu.. bence gençlikte fazla sevişemedik güruh olarak.. ne kadar çok sevişilse dahi tatmin olunamıyor abazanlık baki kalıyor..
 • ee ne var bunda? arkadaşım nerde yaşıyorsunuz ki siz. yaşadığınız yerde de aynı durum var. gerçek hayatta, sokakta olmayan bir şey mi bu? sokakta gördüğün insanlar burada yazar. marslı değil yani burdakiler. nasıl ki bir iş yerinde kadına olan ilgi ile erkeğe olan ilgi farklıysa, bu ortamda da farklı olacaktır. sokakta yolda yürürken, koşarken gördüğün şeyler ekşi sözlük'te de var. dışarıda yaşanan kavgalar burda da var. olmaya da devam edecektir.

  ki yeni bir şey de değil bu durum. yeni olmadığı gibi ekşi sözlük'e has bir özellik de değil. dışarıda yaşananlar burada da yaşanıyor. taciz, hakaret, küfür... aklınıza ne gelirse artık.

  ekşi sözlük ütopik bir ortam değil. bir sürü iyi özelliği olduğu kadar kötü özelliği de var. senin dışardaki hayatın gibi.
 • (bkz: meme)
 • sözlükte 3 aydır bulunan ve tanınmayan bir kadının aldığı mesajın 100 katını alıyorumdur sanırım. bunların bir kısmı da evet yavşama tandanslı, bazen hadsizliğin çok ön planda olduğu, bomboş içerikli mesajlar. evet sözlükte abazan adam var doğru, ama mesajlara cevap verme zorunluluğu yok, ya da bu tip mesaj atanlarla taşak geçmek serbest bildiğim kadarıyla.
  abazan kişilerin yazmasından rahatsız olmak kadar mesaj atmasından rahatsız olmak da saçma.
  ben de de'yi ki'yi ayıranlara acayip kılım, ama bana mesaj atmasınlar diyor muyum? hayır sadece kaale almıyorum oluyor bitiyor.
  3 gündür şurda yazıp da sikko sikko saçmalamanın alemi yok hacı.
 • bayulgen'in aslinda o cok ele$tirdigi populer kulturun kaymagindan faydalandigi ve avatar'in senaryosunun kli$e oldugu tespitleri kadar aykiri ve unique bir tespit. muthi$. $u anda ayakta ellerim patlarcasina alki$liyorum.
 • bu ülkenin sokakları, hastanesi, okulu, fakültesi, eğlence mekanları, sineması, otobüs durakları, terminalleri.... insan olan her yerinde olduğu gibi sözlük camiasında da mevcut olan durum.
 • erkek olan haliyle hatun olanı kovalayacak. toplumun yazılmamış kuralı bu. bunun sözlüğü, mözlüğü yok. yerine eşşek peşinde koşsa ya da damacanayla takılsa burda hakaret veya dalga malzemesi oluyor zaten. kimseye bulaşmadan kendi kendine sağ eliyle takılsa bu seferde osbirci, luğzır, muğzır, ezik, büzük oluyor... kulp çok yani.

  hasta düşünce kendinden gayrıyı abazan diye nitelendiren götü kalkıklardır sanırsam. bir de sözlükte yer etmiş eskilerin ''yeniler geldi, ortam bozuldu'' geyiği... duyuyoruz çok şükür azbuçuk isim yapmış eskilerin yeni bir hatun buldular mı nasıl yazım yazım yazdıklarını. geliyor haberleri...
 • olağan karşılanması gereken durum. kimse yazmadan ben yazayım, beğenmeyen inci sözlük'e gitsin arkadaş..

  bana bir forum, sözlük, internet sitesi söyleyin ki paraçokomel eğrisindeki abaza/çıtır oranı 1'in altında kalmış olsun yıllardır. böyle yaşamayı öğrenmek, çeşitli savunma teknikleriyle adaptasyon olayına girmek en iyi çözüm, ötesi de yalan..
 • siz bana allah allah diye taarruz eden yazarların abazan olduğunu dedirtemezsiniz. bu büyük vicdansızlıktır.