şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaşlar,
    30’luk abla, 35’lik amca, ergen, liseli, kezban...sıra geldi bu abilerimize. şaka maka değil dikkat ederseniz:)

çok uzun zamandır sözlük yazarıyım. sinirlenip enteylerini silip giden tayfadanım. hem trollük hem can sıkıntısı, bu hesapta gönlümce yazıyorum ilişkilerle ilgili. eski hesabımdaki gibi “badilerim ne düşünür, ayıp olur, az usturuplu davranayım” demiyorum. ciddi konularda hiçbir şey yazmıyorum.

12 seneye yakındır sözlük yazarıyım, sözlüğün çapkınlık yapmak isteyen evli erkek kaynadığını yeni anladım. anlar anlamaz da siz değerli yazarlarla paylaşmak istedim:)

aralarında önceki hesabımla yazarken son derece düzeyli tartışmalar yaptığım badiler, celebrity yazarlar, dinci tayfanın önde gelenleri...kimler kimler var. korkmayın, kimseyi ifşa edecek değilim. öyle bir amacım olmasa da olay ister istemez sosyal deneye evrildi.

önceki hesabımla aylarca yazışıp cinsiyetimi bile sormayan adamlar 3-5 mesajdan sonra hemen görüşmeye sevişmeye bağladı. ben aynı insanım, sadece bu hesapta odaklandığım konular farklı. adamlar aynı adamlar, karşıdaki kadına göre farklı davranıyorlar. doppler fiziği tartışan kadınla düzeyli bir badilik müessesesi sürdürürken duşta seviştiğini paylaşan kadına direkt dm’den yürüyorlar:)

bu arkadaşların çoğu da sorsan olgun, doymuş, 30’luk abilerden öğütler başlığında ahkam kesen, ağır abiler. hepsinin hikayesi benzer.

evlilikte cinsel doyuma ulaşamayan ama ayrılmaya totosu yemeyen, açık açık aranamayan, karısından izin alıp dışarı çıkamayan adamlar. sözlükten kız düşürmeye çalışan 20’li yaşlardaki adamları sözlüğü bozmakla suçlamak beri gelsin:) bu abiler adamına ve yerine göre sözlüğü kullanıyorlar. son derece profesyonel. entrylerine baksan hayran olursun. dürüstlük, ahlak, kadına saygı hak getire! ama “hafif” tabir ettiği kadına evliyken yürümek serbessss.

inanın tespit yapacak kadar çok kişiyle mesajlaştım. 1-2 tanesi hariç çok kısa kısa...anında olaya girdikleri için kısa sürüyor:)

neyse, bu da böyle bir tespitimdir.

edit: çok mesaj geldi, toplu bi açıklama yapayım. arkadaşlar benim burda eleştirdiğim evli adamın çapkınlık yapması değil. o başka konu.

konumuz tinder, instagram gibi platformlarda karşı cinsle temas için at koşturamayan evli erkeklerimizin sözlüğü tamamen bu amaçla kullanması, bunu da açık açık yapmaması. her yeri geldiğinde sözlükten aranan insanları yerden yere vurması.

ayrıca gönlünce yazan kadın yazarı kendince ahlaksız bulup ‘ahlak dışı’ -dikkat tırnak içinde- ilişkisine dahil ederken tereddüt etmemesi. ama bilim, sanat, siyaset falan yazan kadına son derece ‘ahlaklı’ davranması. yoksa kim kimi sikmiş, karısını ağzından öpememiş falan bana ne:)
  • sözlüğün doğasına yönelik yapılmış, doğru tespit.

başlığı açan arkadaş eleştirmiş ama ben valla o yüzden doğrulamıyorum. bi' abazan evli erkekler, bi de bi-curiouslar olmasa hiç entry girilmeyebilir. benim tecrübelerim bunu gösteriyor.*
  • kadınların daha çok hoşuna gider bir kadınla birlikte olan erkeği elde etmek. sahiplidir çünkü. hadi yalan deyin :)
  • o değilde bu yazı üzerine çok haklısın tarzı bi mesaj atıp sonra buradan yürümeye çalışan yoksa bende neyim
  • erkeklerin müthiş egolarını yukarı çıkarmak yerine sıfıra indirmek biz kadınların elinde...

ki eminim hiç bir kadın kendi özgüveni dururken erkek egosunu yükseltmekle vaktini harcamaz.

bence erkekler de bunu anlayıp, eşlerine sadık adam olmaya çalışıp ( ki bu sandıklarından da kolay) sonsuz mutluluğu yakalayabilirler.

kadınlar kendi başlarınin caresine bakip zaten mutlu olmayı başarabilirler...
  • inanilmaz yerinde ve dogru bir tespit, arkadasi kutluyorum ve tamam diyorum. sosyal medyada bir bok yiyemedikleri icin -zira karilarindan olesiye korkuyorlar, aslinda korktuklari sey esleri de degil, duzenlerinin bozulma olasiligi- eksi gibi oldukca masum ve entelektuel gorunen bir mecra'da avlanmayi tercih ediyorlar. nasil acinasi, nasil ezik gorundugunuzu bir bilseniz... sizi kim ne yapsin yaa?? allah evli erkek abazaligindan korusun, dinimiz amin!
  • kaynıyor efendim durduramıyoruz. daha geçenlerde afeti devran bir çaylakla kaynattım. sıkıntı yok çok da şeyapmayın.
  • ıyi de bundan size ne? bir de destan gibi yazmis da yazmis. begenmiyorsan git az otede oyna. bu evli erkeklere olan kini anlayamadim gitti su sozlukte. adam evlense suc, iliski yasasa suc, sanki onunla beraber olanlar da farkli bir cinsiyet. o da kadin iste, sen gibi oburu gibi. don kisot feministligi, bosa savur dur. maksat kinini kusmak olsun.