şükela:  tümü | bugün
  • artan yazar alımlarıyla iyice çöplüğe dönen sözlüğün, entry'lerinin eskisi gibi kaliteli olmamaması, ortalığın troll'den geçilmememesidir.

acil bir purge yapılıp altın günlerine döndürülmesi gereken sözlük eksisözlük'tür.

sol frame'e bakıldığında sürekli bel altı içerikler görmek mide bulandırıyor.

sözlük yönetiminin el atması gerekendir.
  • bu tespiti yapan 10.000 inci kişiye 6 ay boyunca bedava dürüm veriyormuş kanzuk... bir tespit, gözlem; hiç şüphesiz hobi niyetine yapılan.

yahu sözlük bitmedi, yıl 2018 oldu o yüzden. herkesin elinde akıllı telefon var çünkü. çok tuhafsınız vallahi. 2018 in 2. yarısındayız ve sözlükten bilgi edinme çabasındasınız hala.
  • gerçek bir durum değildir.

bir ortamda, insanların bir arada olduğu bir yerde, tamamıyla bilgi üzerine bir değer inşa edemezsiniz. o ortamda, insanların farklı duyguları, onları değişik konulara sürükler.

bütün bunlar anormal değildir. normal bir durumdur. mutlak bir doğruluk yoktur. önemli olan çeşitliliktir. bazı insanlar bilgi aktarırlar. bazı insanlar bulunduğu ortamda, bilgiye olan ihtiyacın ne kadar önemli olduğunu gösterirler, yaptıkları boş işlerle.

aynı tip insanların, sürekli aynı konularda bilgi yazacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. insan böylesine mükemmel bir mekanizmaya sahip değildir.

rahatsız olduğunuz bir konu varsa o alanda kesinlikle çalışma yapmayın. örneğin ben sözlük ortamında beğenmediğim başlıklara entry yazmıyorum. bunu yapmıyor olmam, o yazarları kötü yapmaz. sadece benim ilgi alanıma girmeyen bir durum söz konusudur. fakat ısrarla bu başlıkları beğenmediğini, o başlık altında yazan yazarlar, bir anlamda kendi amaçsızlıklarını da göstermiş olurlar.

bırakın insanlar rahat bir şekilde özgürlüğün tadını çıkarsınlar.

fyodor mihayloviç dostoyevski'nin, karamazov kardeşler isimli başyapıtında değindiği gibi, bir insanı bir işe zorlamak olanaksızdır. moderatörler ne yapsın..
  • (bkz: beyin zarı patlak) daha ilk girdisinde formatı s.k.p atan yeni yazarlara önlem almazsanız olacağı budur.