şükela:  tümü | bugün
  • ne yazık ki, her gün daha da fazla hissedilen hadise.

sözlük'te hiç bir zaman tartışma kültürü olmadı, her konuda birbirimizi yedik, birbirimize saydık, sövdük ama yazarların yazdıkları argümanlar, türkiye'deki nice sosyal paylaşım sitesine kıyasla çok daha kaliteliydi ve bu kalite ekşi sözlüğü, ekşi sözlük yapandır benim için fakat ekşi sözlüğün son zamanlarda bu özelliğini kaybettiğini daha fazla hissediyorum.

artık tarihi ve siyasi herhangi bir başlığa girmek mümkün olmuyor. her entry'de eskiye nazaran hissedilir bir bayağılık var.

örnek verecek olursam tarihi gündeme dair bir başlık mustafa kemal'in türk kızı tercihi: (bkz: #60243335)

bu entry şu anda o başlıkta en çok beğenilen ikinci yorum durumunda bulunuyor ve "tarih" ile ilgili bu başlıkta "halil kut kim amk" entrysi 54 fav alıyor. yanlış anlaşılmasın, hiç kimse halil paşayı bilmek zorunda değil ama bir konu hakkında yorum yapabilmek için bence biraz bilgili olmak lazım. halil kut bu ülkenin yakın tarihini en çok etkilemiş insanlardan biri.

bundan bir iki sene önce bir bok bilmediği halde her başlığa sıçan yazarlar yok muydu? evet vardı ama çoğu trolldü, siklenmezdi, incici falan denirdi. o başlığa girdiğinizde şükela moduna bastığınızda harbiden karşınıza bilgi çıkardı.

düşünün bir adamla fenerbahçe hakkında konuşuyorsunuz adam durmadan atıp tutuyor ve laf arasında lefter'in adı geçiyor. sonra adam size şunu söylüyor: "lefter kim amk?"

yanınızdaki insanlarda buna hak veriyor. o ortamda daha ne kadar futbol konuşabilirsiniz?
  • (bkz: sence ben boktan mıyım knk)

edit: nick ve entry'nin akıl almaz uyumu
  • (bkz: aldatma goruntulerini dugunde yayinlayan damat)
    (şukela modu ile bakmanız önerilir)