şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda dikkatimi çeken, bugün beni iyice zıvanadan çıkaran tespittir.
  (bkz: berke ve pelinsu'nun yolda kalışı)
  (bkz: çin'den televizyon almak)
  (bkz: n11'de 2.198.174 tl'ye satılan ekran kartı)
  (bkz: dünyanın en güzel kadını kelly brook'tur)
  gibi başlıklarla sol frame nin çöpe çevrilmesini geçtiğimiz günlerde yapılan toplu alımlarla ilgili görüyor ve bu gereksiz başlıklarda bir kasıt, bir troll çalışması olduğunu düşünüyorum. ayrıca böyle devam ederse çok uzak olmayan bir gelecekte sözlüğün inci 2 kıvamına geleceğini, sonra da tarihin tozlu sayfalarında yerini alacağını öngörüyorum.
 • gün geçtikçe hayal kırıklığına uğruyorum. şurada yazar olmaya çok heveslenmiştim. ancak yazar olduğumdan beri sol taraftaki akışta ilk 10'da 3-5 tane saçma başlık ve içerisinde gereksiz birçok yorum görüyorum. bazen ben de bunlara katılıyorum. şöyle dönüp geçmişe baktığımda genelde spor yorumları yaptığımı gördüm. ancak o kadar aşağılayıcı, hakaret dolu ve ayrıştırıcı düşünceler ve yorumlar var ki haberleri okuduğumda duyduğum hislerin aynısını artık burada da yaşamaya başladım.
  ... insanı
  ... rezaleti
  ... sevinen insan
  ... kız vs. vs.
  daha neler var. ve bu tarz başlıklar açmaktan bıkmadılar, bıkmadınız. ister istemez ben de aynı duruma düşüyor ve suçluyorum ama sözlük asıl amacından sapmış gibi. bunun sebebi olarak da yaş ortalamasının düşmesi ve sözlüğe sırası ile rastgele insanların yazar olarak kabul edilmesi. ben de çok geç yazar oldum. yaklaşık 2 yıl bekledim. beni de aynı jenerasyona koyabilirsiniz çünkü yaşım 27.
  eminim aşağılarda "arkadaşın sıkıntısı şuymuş", "....'dan sonrasını okumadım" gibi yorumlar olacak. hatta yabancı kelimeler kullananlar olacak (plaza dili kullananlar -sanki türkçe karşılığı yokmuş gibi-) zaten anlatmaya çalıştığım şey de bu.
  "bunu söyleyen modern, laik geçinen tip" ya da "dinci, muhafazakar görüşü" gibi atıflarda bulunuluyor. trole trol diyen troller bile var burada.
  yazmaya kalksam çok şey var, toparlayamadım.
  bu çöplük nasıl toparlanır da eski haline döner bilmiyorum. gidişatı da oldukça kötü görüyorum.
 • sözlüğe biri çöplüğe dönmüşsün demiş. bunun üzerine o da başka tarafa dönmüş.
 • böyle oluşumlar hakkında ahkam kesenlere bayılıyorum. beğendiği şarkıcı popüler olunca dinlemeyi bırakanlarla aynı psikolojik köşede bulunuyorlar bence.

  eğer sözlüğün çöpe döndüğünü düşünüyorsan gelmezsin, bu hali kimi mutlu ediyorsa o burada durur. diyelim ki tespitinde haklısın zaten çöpe döndüğü için yok olur gider.

  bunları okuyunca yazanlara "eee sana ne? sahibi sen misin? sen mi yiyorsun sözlüğün parasını?"

  birinin çöpü diğerinin hazinesi olabilir. rahat olun.