şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sosyal medya ile en büyük iliskim sozluk. burada gündem olan seyler dışında pek bir seyden haberim olmaz. maalesef burada da bazen çok igrenc olaylar gündem oluyor ve ifşa ve linç kültürünü beslemesine izin veriliyor. evet bunu da bizzat sozluk yönetimi yapıyor. ama sozluk yönetimi tık uğruna bir kesimin ifşa edilmesine ses çıkarmazken, başka bir kesim ifşa edildiğinde hemen etik değerleri hatırlayabiliyor.

    şimdi size güncel iki ornek vereyim; sozluk yönetimi genellikle bugünkü ve geçen günkü kayseri’deki olay arasında ikiyüzlü davranıyor. kayseri’de muhafazakar olduklarını iddia eden ama neyi muhafaza ettikleri belli olmayan bir gruptan bir rezillik yaşandı. bugün de milli sporcuların dahil olduğu bir rezillik. gençlerin hayat tarzından kayseri’dekiler gibi olmadıkları gayet belli.

    sozluk yazarları zaten malum kayseri’dekilerle hunharca dalga geçerken, milli sporcularından ismi ifşa edilen kızı anneleri gibi korumaya kalmışlar. ama ısın enteresan tarafı; tarafsız olduğunu iddia eden sozluk yönetimi ifşa edilen laik bir genç olduğunda anında gündemden düşürürken, yobaz gençlerin ifşa edilmesine on ayak oluyor.

    ey sedat liberal liberal takılmayı biliyorsun. bu mu senin liberallik anlayışın?

    bu entry’i tam kaydediyordum ki laik gençlerden kız olanının başlığına yazdığım entry yüzünden çaylak yapılmışım. ne zaman sözlük yönetimiyle mücadele etmeye kalksam anında çaylak yapılıyorum. kendileri ne kadar da özgürlükçü ya. hükümetimiz filan ne kadar baskıcı oysa ki.