şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar (o efsane nesil zamanlarında) öve öve eşe dosta anlattığımız bu güzide platform öyle bir hal aldı ki artık çevremde bir yakınım olduğunda girmekten imtina ettiğim kaçamak bakışlarla üç beş dakika girip çıktığım, başıboşluluğun alabildiğince doruğa ulaştığı, görmek istediğim başlıkları sol framesiz açtığım, her ne olursa olsun tahammülsüzlüğün tavan yaptığı daha nice örneklerle yaza yaza bitirilemeyecek çöküşün belki de başlangıcı olan durum
  • azami yük kapasitesini aşmış bir kamyon gibi yalpalamaya başlamış, düzgün yazılar bir yana nefret veya tahammülsüzlük içermeyen iki yazı ard arda gelmeyen; yıllardır eleştirdiğimiz tv ve gazete haberciliğinin (nefret, kavga ve kalitesiz demogojinin rating kaygisi ile desteklenmesi) internet ortaminda en net şekilde hayata geçmiş halidir. her durumda kendi ülkesini kötülemeyi bir refleks olarak görmek, en saçma argümanı bile dinci vs kemalist meydan savaşına döndürmek, cinsiyet ve ırk ayrımcıliğını her ne sebeple olursa olsun (trollmüş bilmem neymiş mavra anlatmayın) prim yaparmış gibi görmek/göstermek... bunların azı yok fazlası varsa ortamda bir toparlanıp kendine gelinmesi gereklidir diyorum.
  • önem derecesini düşünüp içinden çıkamadığım durum.
    geri kalan herşey harika oysa değil mi.
  • üç nobel ödüllü bir yazar olarak üstüme almadığım durum.
  • dikkatli gözlerden kaçmayan durum.

yakından gözlemleyip inceleyince sözlüğün iğrenç bir hal alması derhal farkedilebiliyor. hatta kaynım da farketmiş, aradı söyledi bana; sözlük iğrenç bir hal almış dedi. açtım baktım sözlüğe; hakikaten de iğrenç bir hal almış sözlük, farketmemek mümkün değil. açın siz de bakın; göreceksiniz ne kadar iğrenç bir hal aldığını.

.
  • takip edilesi badiler sözlüğü kullanmaya devam ettiği sürece tolere edilebilecek durum.
  • sonuna kadar katıldığım durum.

geçmişteki entry ve başlıklarla şimdikiler arasında çok fark var çok.
  • sözlük işlevselliğini kazandığından bu yana sevgili ssg'nin belirttiği gibi, değişim sözlük'ün belli başlı en büyük özelliklerinden olagelmiştir.

son dönemlerde trollerin ve bilumum saygısızlığın vs artması, sözlük'ün en son değişimlerinden birisi olan "türkiye'nin portresini çizmek" özelliğindendir.

türkiye gibi, halkının tahammülsüz ve nefret dolu cahil insan sürüsünün özenle eğitilmemesi ya da yanlış eğitilmesi üzerine kurulmuş bir düzenin üzerinde oturduğumuza göre, sözlük'ün de böyle bir yer haline gelmesi beklenmedik bir şey değildir.

her gün bilek güreşi yaşamakatayım bu cahil cüheyla insanlarla. ha ne işe yarıyor, bilmiyorum. ama bildiğim bir şey var; sözlük kötü bir yer haline gelmedi arkadaşlar. türkiye'nin durgun suları çalkalandı ve altta yatan boklar artık su yüzünde. o yüzden bunları yaşamak durumundayız.
  • entry girmekten anladıgı yarak,kürek,amq,kuku vs türevi kelimeleri ve bunların olabildigince argo ve küfürsel hallerini cümle içinde kullanmak sayan yazarların, bunun gibi başlıklar açmasına, `(bkz: #28143067)` gibi entryler girmesine göz yumulması sonucunda oluşmuş haldir.. haa pardon, düşünce ve ifade özgürlüğü vardı di mi, doğru yaa..