şükela:  tümü | bugün soru sor
  • boyle bir sey olabilir bak kimileri icin. okudukca buralardaki kimi konulari, karamsarlasabilir insan hem de bir hayli. ulkenin durumu malum; sozlugun daha da malum. umut yok, mucadele yok, pek bir sey yok gibi. bitiklik, yitiklik, yosunluk, bizden birsey olmazcilik. hep bir karamsarlik hep bir yilginlik. insanin ici urperiyor, ya evde yoksam. oyle.
  • a haber gibi bir kanal varken bu ülkede hala karamsarlıktan söz edenler var. doğal antidepresan. kahvaltı yaparken aç on-on beş dakika. çok mu zor arkadaşım? nasıl bu kadar bilinçsizsiniz, hayret şey.
  • uzun zamandır içinde bulunduğum durum. bugün, hakaret eden, küfür eden, saldıgan bir dil kullanan belki elli kişiyi başlıklarıyla beraber engelledim.valla iyi geldi. pirincin içindeki taşları ayıklamak gibi.onlardan edineceğim bilgi ve fikir de onların olsun.
  • son seneler moral bozduğu kesin. sabah uyanır uyanmaz alışkanlık olduğundan sebep ilk işim bir açar bakardım sözlüğe. hala bakoyorum gerçi. genelde kahkaha attığım müthiş esprili, dolu dolu girdilerle, anlatılan anılarla güne başlamışlığım çoktur.
    uzun zamandır çok güldüğüm yeni girdi hatırlamıyorum. solda görülen saçma, ayrıştırıcı, etiketleyici başlıklarlar ayrı, birbirine atarlananların girdileri ayrı sıkıcı ve karamsarlık dolu. herkes her şeyi çok biliyor burada. çok bilenler! arasında kalmak pek bir hüzünlü hissettiriyor biz cahil insanlara.