şükela:  tümü | bugün
  • sürekli kahvede takılan adamı cahil gören sözlükçülerin unutmaması gereken gerçek. amaç aynı: ucuz yollu vakit öldürmece, memleketi kurtarmaca, biraz da eğlenmece. yav he he demeden önce kahvede daha olgun, daha tecrübeli insanlarla muhatap olunacağını da unutmamak gerek.

adına ne derseniz artık.. internet kahvesi olur, sanal kahve olur, kıra@hane olur.. olmaz olsun.
  • katıldığım gerçek. yazık kimse de bir şey yazmamış. sözlükte futbol muhabbeti aldı başını gidiyor. futbolu çok severim ama biraz durun lan. ben önceden çaylakken burada zamanda yolculuk nasıl yaparız onu yazıyordu millet. yazar oldum şimdiki ortama bak. beyaz futbol programına döndü iyice. futbol konuşulsun ama aşırıya da kaçmayın abi. besiktas, fenerbahce, galatasaray kimsenin karnını doyurmaz. sözlüğü çöp şeylerle doldurmayalım.

edit: entryi favlayan çaylak kardeşlerime teşekkür ediyorum, sizler canımsınız. hepinizin entrysini okumaya çalışıyorum bu arada.
  • maalesef iyice göze batan gerçektir. mevcut transfer dönemi ile göstermiştir ki, kahveden bile beter endüstri meslek lisesi kantini tadında bir yer olmuştur. adını bile söyleyemediği, kim olduğunu üç gün önce basından ya da arkadaşından duyduğu topçular için bir başkasına sokmadığı organı kalmayan, eşikteki beşikteki herkesin bu organ sokmalı fantezilerden nasibini aldığı bir yere dönüştü kutsal bilgi kaynağımız.

eskiden gündem belirleyen, ihtiyaç sahibi okullara kitap yağdıran, ellerinden geldiğince her şeye bir fayda yaratmaya sağlayan bir topluluktan bu durumlara gelmemizin sebebi sanırım o güzel insanların o güzel atlara binip gitmesidir.
  • bir kaç farkı var.
    1- öncelikle çayı veya kahveyi kendimiz alıyoruz. hüooooppp zakir abiiii oradan bana iki çay diyemiyoruz.
    2- kahvede konuştuklarımızı, masada oturanlar dinler, burada yazdıklarımızı binlerce kişi okuyor.
    3- kahveden n11.com'a sallasam kimse duymaz, kimse siklemez ama buradan yazınca hemen reaksiyon geliyor.
    4- hakkında entry yazdığım iki kişi bana ulaştı ve teşekkür ettiler. kahvede vayy amk ya adam ne güzel film çekmiş desek, filmi çeken adam duymayacaktır ama buradan duyuyor.
    5- devlet bahçeli beyefendiye kahveden sallasam, bahçelinin kulağının arkası bile kaşınmaz, ama dünkü tweetleriyle ilgili yazdıklarımız kendisi olmasa da danışmanları okuyor ve bazen reaksiyonlarını değiştirmelerine sebep olabiliyoruz.
    6- kahvede bu kadar çeşitli fikri ve tartışma ortamını bulabiliyorsan, kahvenin müdavimi olalım.
    7- kahve mahve seviyorum ben bu sözlüğü.
  • gerçek gibi gerçektir. hatta endüstri meslek lisesinden beter hale gelmiştir.
  • özellikle de bi kayseri, yozgat, corum kahvesi olabilir pekâlâ.

ama ben bi ankaralı olarak sincan kahvesi diyorum. otur sadece kadını aşağıla, kötüle, tahrik ol, taciz et, yabancı kadınları öv, ya kezban ya orospu de, yaşasın çüklerimiz nidalarıyla kahve kapanış evlere dağılış.