şükela:  tümü | bugün
  • yeteri kadar tepki verilmeyen noktadır.

sürekli denizlerde insanlar ölüyor. suriyede iç savaştan kaçanlarla aynı yani.

khklılar akp tarafından dışlanıyor ve tecrit ediliyor. insanlar korkunca da kaçmaya çalışıyor çocuklarıyla.

o kadar çok ki adlarını artık hatırlamıyorsunuz. ilk olaylar patlak verdiğinde şeker hastası bir öğretmen öldürüldü ilaçları verilmeyerek. bir satranç şampiyonu gençte öldü.

sonrasında onlarca benzer olay. 1 sene kadar önce işkencelerle ilgili iddaa ediliyor tarzı bir entryi yazdım diye uçuruldum.

bütün bu süreçte bir tane siyasi alınmadı. sesini çıkaramayacak fakir fukara zavallılar hapse atıldı.

bir çoğu zaten akp'nin yönlendirmesi ile fetöye sıcak yaklaşmış. ama 1 tane akpli hapiste değil.

üstelik bu fetö yüzünden yargı kadrolarına deli gibi adamlarını yerleştirdi akp. öyle böyle değil.

orduyu da bitirdi. afrine gitmeyi düşünmeyen ordu 15 temmuzdan sonra ağzını açamaz hale geldi ondan sonra gitti girdi. çünkü karşı çıkan anında fetöcü olacaktı.

yazık. gerçekten yazık. çocuklar katlediliyor. aileler kaçmaya çalışıyor çünkü bu işin bir sınırı yok.

bütün ülkede bir tek https://twitter.com/gergerliogluof gündeme getiriyor bunları.

sözlüğün bu konuda daha aktif olmasını beklerdim. ama maalesef burada da kimse umursamıyor.

hapishanede bir sürü çocuk anneleriyle birlikte. orada doğanlar 3-4 yaşına girdi.

suçluları yargı alsın yargılasın. cezasını versin. ama bu şekilde hak hukuk kısmını geçtim insanlığa sığmayacak bir şekilde bu ölümlere göz yummak üstüne bir şey yokmuş gibi yaşamak, ne bileyim. üzülüyorum...

derkennnnnnnnnnnn: https://twitter.com/…maz/status/1180230932500029441
  • kamuya hangi tarihteki sınavla girdiklerine gore değişmesi normal olan nokta..

(bkz: kpss 2010 kopya skandalı)

rica ediyorum 2010 kpss ile 90-100 puan alıp atanan adam "ben khk'liyim, ihraç ettiler, mağdur oldum" diye mağdura yatmasin..rica ediyorum bak..
  • khklar hukuksuzdur. darbeye girismeyen herkes gorevine iade edilmelidir. daha sonra bu feto ipnesini ziyeret eden, büyüten, basimiza bela edenlerden baslayarak sorusturmalarin acilmasi, haksiz yere karar veren asil fetocu hakimlerin saptanmasi, soru calip milletin hakkina girenlerin bulunmasi ve cezalandirilmasi gerekir. öyle vay sen derhanesine gitmissin, vay senin bankada hesabin var ve hatta dini olarak kandirilmis olan halk bile suc islemediyse bu konuda yargilanamaz. çünkü feto 15temmuz 2016 tarihinden once terör örgütü olarak kabul edilmemistir. hukuğun temeli suçta kanunilik ilkesidir. kanunsuz suç ve ceza olmaz ilkesi gereği, hiç kimse kanunun açıkça suç saymadığı bir fiilden dolayı cezalandırılamaz, bir fiil gecmise yönelik sorusturulamaz.

ortada bir suc var ve suçu işleyenlere dokunulmadigi için suç başkalarının üzerine yıkılıyor. feto ile mücadelede etmek için fetoya en cok destek cikan isimler suc islemesine rağmen dokunulmayip ogretmen polis vs kamu görevlileri gorevinden alinip feto mucadelesi görüntüsü yerini hukuksuzluk manzarasina bırakıyor.

khk ile gorevinden alinan insanların hakkinin teslim edilmesi gerekir.

örnek olarak bugün alışveriş yaptiginiz ahmet bakkal yarin bir suç islerse ordan alisveris yapan herkes suclu mu olacak. bu dunyanin hicbir yerinde ciddiye bile alinmayacak bir konudur.

hala fetullahcilik yapan hainlerde faaliyetlerine devam ediyor. o apayri bir konu. feto şeytanını besleyen takim elbiseli adamlar kadar suclusunuz. bu ulkenin 251 insanini sehit ettiniz ve hala savunuyorsunuz.

adalet er yada gec tecelli eder.
  • - konuyu farklı bir bakış açısından ele alalım.
    şunu kabul edelim, fethullahçılarla (fetö) mücadele eden bir akp yok.
    kendisi gibi siyasi kanadın tüm fertlerini kılıf uydurabildiğince korumaya çalışan ama önemsizleri, aşağıdakileri de bakın mücadele ediyorum diyerek perişan eden bir akp var.
    neden mi böyle? küreselcilerle dünya çapında bir mücadele var. hemen hepsinin osuruğunu kestiler. abd pentagon ile bush serisinden olan, clintonlar, obama gibi kabalları ayıkladı görünüyor. trump bu temizlikçilerin adamı. bu temizliği yapanlar cemaat okulları, nato ışidçileri dahil cia'nın kullandığı tüm oluşumlara da savaş açtı. bu cenahta rusya da yer alıyor. abd ulusçuları olan pentagonu ile rusya arasında bir uyum söz konusu. zaten rusya merkezde olmak üzere türki cumhuriyetlerde de cemaat ve okullarına karşı yürütülen operasyonlar sürüyordu.
    akp kellesinin gideceğini bildiğinden iktidarda biraz daha kalabilmek için sanki cemaat ve ışid ile savaşıyor göründü, görünüyor. harcayabilecekleri herkesi harcıyorlar. atatürkçü görünmeye dahi çalışıyorlar. siz akplilerin yabancı istihbarat desteği olmadan bylock gibi bir yazılımı çözebileceğine inanıyor musunuz? bu khk ile atılanların büyük çoğunluğu harcanmasında mahsur görülmeyenler. yani abd ulusalcıları ve rusya'nın gücü tükenmediği sürece şansları çok az. hukuk sisteminden adil davranacağı bir işleyiş beklemeyin. rüşvetle kurtulan kurtuluyor o ayrı.
    belki chp koalisyon hükumeti dönemine geçilirse bir şansları olabilir. o zaman da tayyibanlar kaçacak yer arayacaktır.
    olaylara bir de bu perspektiften bakın.
  • khk tamamen hukuksuzdur. tüm khklar iptal edildikten sonra bu insanlar bağımsız ve tarafsız yargıda yargılanmalı ve gereği yapılmalıdır.

bir khklı olarak yargı bağımsız ve tarafsız olduktan sonra hakkımda idam verilse kendi rızamla ipi geçiririm. ama bugünkü gibi istenmeyen karar veren hakim sürülüyor, aihm ve diğer uluslararası içtihatler hiç takılmıyor, anayasa direkt olarak ihlal ediliyorsa kimseyi boş yere suçlamayın.

böyle bir yargı düzeninde bugün fetöcü, terörist dediğiniz kişi yarın tam anlamı ile hukuk sağlandığında beraat eder.
  • khk li fetoculer asla affedilmemelidir. bunlarla ayni cuvala atilan kisiler masumdur. fetoculer sucludur. kpss, yds ve sair sinav sorularinin hesabi tam sorulmadi.
  • kpss 2010 da atanmış sonrasında da ihraç edilmişlerse bence boğulmalarında bir mahsur yok. ettiğimiz beddualar yerini bulmuş demektir.
  • bu mevzuda yakayı kaptıran masum rolünde.

arkadaş beni zerre ilgilendirmiyor fetöye bulaşmış, bu pisliğin içinde yer almış şerefsizler. palazlandıkları yerlerde kendileri gibi örgütçü olmayanlara nasıl davrandıklarını bilirim.

aşağıdan yukarıya nasıl zalim ve iftiracı şerefsizler olduklarını bilirim. beynini yıkadıkları insanları bilirim.

peki katlettikleri insanların çocukları? peki intihara sürükledikleri insanların çocukları ne oldu bilen var mı?

vah vah amına kodumun terör örgütüne gönül vermiş, karşı çıkan herkesin hayatını karartmış orospu çocuklarına sivil ölüm falan varmış.

yok ya? iş yerine kadar gidip, amirlerine bölücü diye iftiralarla ispiyonladıkları insanlar ne yapmış haberiniz var mı?

intihar edenlerin yakınları peki?
    söyleyeyim mi amına koyuyor fetönün bu gün affetmiyor. bağışlamıyor. zerre merhamet göstermiyor. umursamıyor.hepsini bu gün kurşuna dizse devlet içim soğumaz.

sinsilikte sınır yok ama, yalandan delil uydurup insanların hayatlarını karartan orospu çocukları sizi ağlaşın ulan. gene bu devlet size merhamet gösteriyor.