şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 2 senedir gözlemlediğim, herhangi bir konuda başa gelebilecek aksiliği, problemi, anlaşmazlığı "x rezaleti" tanımıyla sözlükte paylaşılması durumu.
 • işe yarıyor mu? yarıyor.
 • doğaldır. insanoğlu özünde bencil bir yaratık olduğu için kendi mülkiyet alanında yapılan bir saygısızlığı hemen dile getirme ihtiyacı duyar.

  şikayet etmek bir tesellidir. o sırada yaşanılan kötü olayın şiddetini hafifletir ve insanlarda kinlerini kusmak isterler.

  o sebeple bu durumdan şikayetçi olmak yerine, insanların bazen şikayetlerini yazmalarına göz yummak gerekir. bu yalnız psikoloji anlamında değil, bütün bir sağlık anlamında o insanı daha iyi hale getirecektir.

  bazı insanlarda gerçekten çok abartırlar. çünkü özünde korkak bir insan oldukları için olay sırasında bir müdahalede bulunma şansına sahip değillerdir.

  bazı insanlar da son derece cahildir. kötü muameleyi yargı makamlarına bildirmek yerine hemen sosyal platformlara yazma gereği duyarlar. bunların da zaten şikayetlerine çözüm bulmak bir amaç değildir. çaresizlik ve şikayet bu tiplerin besinidir.
 • sosyal medyanın gücünü tasdikleyen bir durumdur.

  gönül ister ki yasal yollardan herkes şikayetini dile getirsin ve çözüm bulunsun, ancak firmaların nasıl olsa duyan olmaz diyerek olayları hasıraltı etme çabaları insanları ekşi sözlük gibi mecralara itiyor. günün sonunda kötü imaj oluşmasından korkan firmaların aslında yapmaları gerektiği gibi şikayetleri dinlemesi ve çözüm üretmeye çalışması çok şükela.