şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doğru bir tespit. ama şöyle de bir durum var. mesela cüneyt özdemir "leros'da mylos gordugum en iyi 10 lokantadan biri. tatli icin carsinin icindeki pastanede revani..." yazarken, ben en fazla, "urfalı'da kıymalı 5,5. öz gaziantep'te 6 lira. ama sanki antep'inki daha iyi. sizce ne yapmalıyım?" diyebiliyorum.
  • hayretler içinde kalmama sebep olan vakit kaybı girilerin bolcana varolmasının ana sebeplerinden bir tanesi. adam gidip koç üniversitesi başlığının altına 'bilmem ne bölümünü bilmem ne ile kazandığım üniversite' yazıyor, buraya kadar tamam adam kazanmış. ardından gelenlerin entryler: 'gitmediğim üniversite', yok efendime söyleyeyim 'gidip gitmemekte kararsız kaldığım üniversite'..

tamam beğenmiyorsam alır başımı giderim arkadaşta bu kadar da olmasın zaman kaybıdır, ayıptır. ayrıca sözlüğü ergenler mi bastı bana mı öyle geldi anlamadım.
  • fenerbahçe - galatasaray atışmalarının twitterdan taşıp sözlüğe bulaşması halidir.

bari burayı rahat bırakın...
  • önce minimalist tasarım diye terk edilen antik ve eski tema, sonra devamını okuyayım gibi bir özellikle 140 karakter gibi bir sınıra sığdırılan metinler, daha sonra debe'nin kaldırılmasıyla devam eden süreç ve en son mobil uygulama güncellemesiyle gelen profil resmi, takip/takipçi özelliğinin insanı içine soktuğu halet-i ruhiye.

rahat bırakın ule sözlüğü!

ayrıca ben ssg olsam immanuel tolstoyevski 'nin takipçi sayısında beni geçtiğini görsem üzülür, kanzuk 'tan bu özelliği kapatması yönünde ricada bulunurdum.

edit: devamını okuyayımı araya sıkıştırdım.
  • yahu yok sözlüğün bir şeye dönüştüğü falan, abartmayın!

sadece bizim çocuklar "bak bunu yapmışlar koyalım, aaaa instada şu var du deneyelim, sanki twitter gibi şeyetsek daha mı şey olur ne?" diye kendilerine göre bir ar-ge yapıp sözlüğü aşureye çeviriyorlar.

rahat olun, çok kasmayın 9 - 10 yıllık bir süreç bu.

beklentileri yüksek tutmadan alışın gitsin.

not: 9 senelik yazar...
  • takipçi sayılarının görülmesi ile twitter olmaya bir adım daha yaklaşmıştır. herkes sadece kendi takipçi sayısını görse neyse ama bunun teşhir edilmesi saçma olmuş.