şükela:  tümü | bugün
  • tasarımı ve konsepti kesinlikle ses getirecek yeni* bir oluşum.
    sozlukarti.com adresinden ulaşılabilir.

subreddit mantığına benzer bir mantığı var. dehşet+, batman+ gibi çeşitli sözlük+lardan oluşuyor. ayrıca entry posterleri adında enfes bir özelliği var. şunun gibi:
    https://www.sozlukarti.com/img/poster/2875.jpg
  • hemen hemen her sözlükte reklam çalışmasına, yazar toplamaya başlamış enteresan sözlük.
    az önce katıldım aralarına. fena durmuyor ama çok karışık yahu... nereye bassam bir şey çıkıyor. kim nedir belli değil.
    yalnızlık da var tabi...
  • ekşi sözlükte yazarlığım onaylanmadan önce üye olduğum, 4 sene önce kurulmasına rağmen yeni yeni paylaşımlara başlanan sözlük.
    ilk üye olduğum zaman fazlasıyla karışık gelse de zaman geçtikçe alıştım. bünyesinde birçok alt sözlük barındırıyor, facebook'taki gruplar mantığıyla.
    sözlük kurmak isteyip yazılımdan anlamayan insanların işine yarayacağını düşünüyorum.
    admin ve moderatörler de fazlasıyla sıcakkanlı. gerçekten ziyaret edilesi bir platform.
  • 2. nesil yazarı olduğum sol frame'inden gıcırtı sesleri gelen ıssız bir sözlük. yeni kullanıcıları düğün sahibi gibi karşılayan yazarları ve sözlük içinde sözlük açmak gibi über bir özelliğide bulunmakta. denenmelidir.
  • entrylere yorum yapılamayan sözlük.

tamam ortamı hoş veya tasarımı kullanışlı olabilir ama bu devirde bir sözlüğün tutması için aktif yazarlar ve kaliteli içerik yeterli değil.

ekşi dışında -ki ne kadar kaliteli olduğu tartışılır- en popüler sözlüklere bakın. örneğin uludağ sözlük veya inci sözlük. bırakacaksın millet birbirine sövsün, siteyi instagram'a çevirsin. bu devirde bir sözlüğün başka türlü tutması mümkün değil.