şükela:  tümü | bugün
  • 20 tl veremeyen yazar olamasın ve o ayki aboneliğini yatırmazsa entry giremesin diyerek başlattığım kampanya.
  • oglum biz maaş aliyoz, sen bir de ustune para mi vericen yazmak icin? manyak misin , para almadan cekilecek cile mi bu?
  • kapitalizme boyun eğmeyenlerden misiniz diye sorma gereği duyduğum kampanya çeşididir.

bana soracak olursanız her şeyi geçip neden 20 tl diye sorgularım sanırım sadece. neden 20 tl cidden neden 19 değil de 20... ah ah.

ayrıca yazar maaşlarında düşüş olmadı sözlüğün durumu iyi diyorlar şimdilik.
  • 20 liraya günlük sınırlı entry girilebilsin, 50 liraya sınırsız entryli ekşi gold satılsın hatta.*
  • kısmen katılıyorum tek bir şartla...

para vermeyenlere günde 5 entry kotası konulsun. para vermeden insanlar 5 entry girebilsinler. böylece ishal ağızlılardan ve fikirsiz zikircilerden yekten kurtuluruz ki en çok çektiklerimiz de onlar sanıyorum.

parayı veren musluğunu açıp saçmalayabilirler sınırsızca... ayrıca belki ekşi sözlük kazandığı paranın bir kısmını o ayki en iyi entry giren yazarlara bölüştürür, böylece daha kaliteli içerik üretmek için bir motivasyon yarılır. bu tarz bir yöntem ekşi sözlük için iyi olacaktır.

aslında ekşi sözlük'ün monetizasyonu için sık sık düşünüyorum... reddit örneğine benzer bir şekilde entry'lere ödül vermek ve bu ödüllerin ekşi coin'lerle alınması gibi fikirler geliyor ve fakat bu tarz eylemlerin hem eksileri, hem artıları mevcut.

örneğin insanlar daha çok para harcasınlar diye çaylaklık yollarını sonuna kadar açabilirler ki bu da totalde kalite düşmesine neden olabilir.

bu işler çok karmaşık ve bu işlerden gerçekten anlayan insanların çözmesi lazım... bu işten anlayan insanlar olduğuna dair inancım ise pek az. zira bu tarz kimseler olsaydı dahiyane fikirlerle dolu pek çok site ile karşılaşırdık ancak zaman geçtikçe internette sıkça vakit geçirdiğim siteler 5-6 taneyle sınırlandı... demek ki bariz bir kısırlık var inovasyon konusunda. -ya da ben cahilin tekiyim, bu da her zaman ihtimal dahilinde.
  • tatava yapmaya gerek yok, maaşlardan 20 tl kessinler olsun bitsin.