şükela:  tümü | bugün
 • sözlük yazarlarınca tanınan, ek$i şöhret sahibi kişiler..
  (bkz: celebrity deathmatch)
 • uzun suredir sozlukteki entryleri ile boy gosteren kisiler. genellikle 1. ya da 2. nesildirler. cok garip hatalari ya da yanlislari fazlaca goze batar ki bu hatalar kisilere gore degisen hatalar degil, gayet ciddi olarak maviye kirmizi deme turunden yanlislardir. bunun yaninda olgunluga ulasmis olanlari gayet etkili ayarlar verebilirler fakat geri kalan, daha dogrusu olgun olmayanlarinin ayar cabalari saldiri turundedir. genelde arkalarinda ya da yanlarinda diger celebrityler bulundugundan hakli konumda olurlar. bunun yaninda, yeni nesil sozluk yazarlarindan ciddi anlamda ayar verebilenleri genelde unlu olmadiklarindan dolayi pek onemsenmez. aslen bu kisilerin unleri eskiliginden* cok, entry sayilari ve populer konulardaki kelamlari ile alakalidir. aslinda tamamen goz asinaligi. bilmek isteyenler icin belirtmem gereken bir sey var: kuyruk acim yok, sadece prim yapma telasi icindeyim.
 • (bkz: robin)
 • (bkz: emrah)
 • (bkz: eşelerken)*
 • oldukça enerjili yazarlar. enerjinin kaynağını araştırıyoruz, sonuca ulaşınca kamuoyuna bilgi vereceğiz..
 • bazıları ilginç olabiliyor.ekşi sözlükte yazar olmak bir etiket üstüne bir de celebrity olmak hayatın anlamı haline gelebiliyor.bu da garip davranışlar sergilemelerine yol açabiliyor.

  diyelim ki bir entry okuyorsunuz.altına farklı bir fikir girilmiş.celebrity kızmış. nedense bu fikri eleştirmek yerine söyle bir sey yazıyor

  'varlığından bile haberdar olmadığım kişiler..'

  allah allah diyorsun.ne alakası var.varlığından haberdar oldugun kisiler yazsa ne olur hiç duymadığın bir nick yazsa ne olur?nickinin altına yazmıyor ya bu kişi. kendi fikrini açık bir başlığa yazıyor.senin fikrine katılabilir tersini savunabilir.sözlük kuralına uygun ayar verebilir yok tamamen saçmalayabilir yahu.altında imzası var ya yazdıklarından o sorumlu zaten.

  başka bir örnek

  eğer bir celebrity entrysinin altına ayar kokan bir entry yazarsanız şöyle suçlayabilirler.bakar mısınız benim ünümden faydalanmaya kalkıyor.muhatap olma çabasına giriyor?işte bu da televolelerde gördüğümüz 'ben onunla muhatap olmam,o benlen muhatap olmasın bi kerem'şeklinde açıklamaları hatırlatıyor insana.
  genelde bu insanlar muhatap olmamak lafını o kadar çok söylerler ki muhatap olmak başlığı açıp her gün giren yazarlar da bana bu insanları pardon ünlüleri hatırlatır.