şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte the red pill denen nanenin iyiden iyiye yayılmasıyla artan kadın düşmanlığıdır.

bu kişilerin en temel özellikleri; başkalarının haklarına saygılı, sağduyulu erkeklere "meriç, ibne kılıklı, pembe götlü" gibi yakıştırmalar yapmalarıdır. alfalık, betalık diye atıp tutarlar ve sağa sola erkeklik taslarlar. onlar için yaşamdaki hezeyanlarının neredeyse tamamı yeterince "erkek" olamamaktan kaynaklıdır. sanki feminizm kamuoyunda yaygın bir teveccüh görmüş ve medeniyetin önündeki en büyük engelmişçesine yel değirmenleriyle savaşır gibi feminizmle savaşırlar. yaşadığı tacizi anlatan kadınlara attention whore derler. birçoğunun profillerine girip baktığınızda hükümetin eylemleri üzerinden de erkeklik kastıklarına şahit olabilirsiniz. savaş çığırtkanlığı yapmaktan geri durmazlar. çünkü şiddet ve güç erkekliğin kendini gerçekleştirdiği bir zemindir. nasıl sağduyulu erkeklere meriç, tacize uğrayan kadınlara attention whore diyorlarsa savaş hakkında mütereddit insanlara da vatan haini demekten geri durmazlar.

bu şekilde kolektif bir akıl tutulmasından daha tehlikeli bir durum varsa bu akıl tutulmasının bilimsel temellere dayandırılmasıdır. the red pill öğretisi evrimsel psikolojiye dayanan bir öğretidir. günümüz psikoloji dünyasında evrimsel psikolojiye dayalı bir kuram ortaya koyan bilim adamını taşlarlar. o derece literatürde itibarsız bir alandır. ancak yine de red pill ergenlerinin kendilerini doğrulaması konusunda işlevseldir.

ayrıca şunu da buraya bırakıyorum. asıl eziğin kadınlara hakaret edenler olduğunu izah eden güzel bir çalışma:
    http://journals.plos.org/…1371/journal.pone.0131613
  • sözlük angutları tarafından ''meriç ehiehiehi'' diye dalga geçilecek haklı serzeniş. gerçi bu kadın düşmanlığı cem şancı'nın kezban kelimesini ilişkiler literatürüne sokmasıyla başlamıştı ama o sırada herkes eğleniyordu tabii. zaten adamın tipine bakarsanız kadınlara karşı neden böyle aykırı bir dil geliştirdiğini anlarsınız ya neyse aksjdhjskdfjdlsş.

ayrıca the red pill'e ilk taşı atıp da sözlüğün anasını bellediğim için özür dilerim herkest.......

edit: türk erkeklerinin demokrasinin oturduğu, kadınların özgür olduğu, türkiye'den çok daha farklı sosyal dengelere sahip ülkelerde yaşayan erkeklerin mağduriyetlerini yaşadıklarını iddia etmesi çok komik. 20-24 yaş arasındaki kadınların neredeyse yarısı ne eğitim görüyor ne de iş gücüne katılım sağlayabiliyor. ama kadınları ezen erkeklere sorsak asıl onlar eziliyor. mağduriyetiniz çakma, bu ezilen mazlum tavırlarınız daha da çakma. sigortalı bir işe girip de bitcoin'e vs yatırım yapınca kendinizi wall street kurdu gibi pazarlamaya çalıştığınızı bilmiyoruz sanki. siz ne zırvalıyorsunuz ya?

okuduğunu bir tarafından anlamaya çalışan angutlar için özel edit: http://www.tuik.gov.tr/…haberbultenleri.do?id=24643

ne eğitim alabiliyor ne de iş gücüne katılım sağlayabiliyor diyorum okulların yarısı kızlardan oluşuyor nüfusun yarısı kadın zaten diyor. krizden ümüğü sıkılmış yunanistan'ın oranı %26. almanya'nın oranı da yaklaşık %12. sizin gibi üste çıkmaya çalışan angutlarla sağlıklı bir tartışma yapılamaz boşverin.
  • yada modern erkeğin bilinçlenip ayağa kalkmaya başlaması diye de yorumlanabilir.

bir süredir modern erkek ezilen cins konumundaydı.

benim kadınlara tavsiyem şu... üretime dogru biçimde katılıp, ciddi dünya meseleleri ile, bilimle ilgilenmedikleri sürece, mesela egolar da kontrol edilmeye başlamazlarsa, ciddi problemler yaşamanın eşiğine geldiler.

yoksa red pill davası falan değil. red pill biter mavi fitil başlar... konu o değil konu kadının hayata katkısına karşılık talebinin astronomik bir yere konuşlanmaya başlaması...
  • yağlı saçlı ve cırtlak sesli bitli feminazilerle onların ardı sıra (üç adım gerilerinden) ilerleyen pembe ve ılık götlü karaktersiz acınası yavşak erkek müsvettelerine dert olan sorunsaldır.

daha durun hele az, bunlar daha iyi günleriniz. *

edit: mmmmmmm dünden bugüne ilgi orospusunun tillahı ozomo boşolmo hanımkızceğizimiz de teşrif etmişler. *
  • sözlük erkeklerinin kadınlar konusunda giderek bilinçlendiğine işaret eden bir olgudur. elbette bu bilinçlenmeden rahatsız olacak kadın seviciler olacaktır, bu tiplere de sanırım verilebilecek en büyük ceza, bir kezbanla evlenip, mahkeme salonlarında kıçlarındaki donların alınmaması için verdikleri hukuk mücadelesi olacaktır.
  • sözlükte sadece ergenlerin kadın düşmanlığı yaptığını anlatmaya çalışan yazarın sözüdür. 28 yaşına geldik hala ergensem patlatırım ulan bu sivilceleri!!!!11!!1birbir
  • ben "genç erkeklerden çok umutluyum çok feci hızla bilinçleniyorlar" dediğimde resme pembe gözlüklerle baktığımı söyleyen red pillci arkadaşlar olmuştu.

doğru yoldasınız gençler. sizlere inancım tam.

bu arada "kadınlara düşman olmayı" desteklediğim anlamı çıkarılmasın. bugünlerde kadınlara karşı en ufak bir eleştiri dahi kadın düşmanı olarak yaftalanmanıza yetiyor. o yüzden kadın düşmanı ilan edilenlerin %99u kadın düşmanı değil.

bu arada cem şancı adamın dibidir!
  • ergenlikleri kendilerini savunmalarından da bellidir. adam kadın düşmanlığının arttığından bahsederken, bizim ergenler bunu kadınlara karşı akıllanma olarak belirtirler.

akıllanmak derken ? kadınların size karşı olan davranışlarından ya da genel türk kadını profilinden rahatsız olmak ve de bunu dile getirmekle hakaret etmek aynı şey değil güzel kardeşim.

bakire olmayan kadın, 30 yaşında evde kalmış kadın, çirkin olduğu halde dışarı çıkan kadın, şişman kadın, türk kızı hakkında açılan binbir başlık...

bunların hiçbiri "kadınlara karşı akıllandık" demek değildir.

akıllandıysan şayet, sana ters gelen her kadından ayrıl. onlara rahatsız olduğun konuları söyle. burada gelip kadın düşmanlığı yapma.

güldüm editi; "35 yaş üstü, statü sahibi, iyi bir geliri olan, eğitimli ve genel kültürü yüksek insanlara ergen diyorsunuz." buna ergen demeyelim de ne yapalım? hiçbirinin alâkası yok da iyi bi geliri olan ne alâka canım ?
  • bana ters gelen kadınlardan ayrıldım zaten. burada tecrübelerim ve diğer erkeklerin tecrübeleri ve bazı bilimsel veriler eşliğinde bazı yorumlar yapıyoruz ve genç erkekleri bilinçlendirriyoruz. bu bilinçlendirme sürecinde bazı uyarılar yapmamız gerekiyor. siz uyarı içeren entryleri kadın düşmanlığı olarak etiketliyorsunuz. gençleri uyarana 35 yaş üstü, statü sahibi, iyi bir geliri olan, eğitimli ve genel kültürü yüksek insanlara ergen diyorsunuz. çünkü savunduğumuz fikirleri çürütmek zor, ad hominem kolay.
  • yorum yapmicam. bu başlık altındaki entrylerin bazılarını okurken yüzümde oluşan ifadeyi temsil etmesi için buraya şu görseli bırakıyorum:

:)