şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte the red pill denen nanenin iyiden iyiye yayılmasıyla artan kadın düşmanlığıdır.

  bu kişilerin en temel özellikleri; başkalarının haklarına saygılı, sağduyulu erkeklere "meriç, ibne kılıklı, pembe götlü" gibi yakıştırmalar yapmalarıdır. alfalık, betalık diye atıp tutarlar ve sağa sola erkeklik taslarlar. onlar için yaşamdaki hezeyanlarının neredeyse tamamı yeterince "erkek" olamamaktan kaynaklıdır. sanki feminizm kamuoyunda yaygın bir teveccüh görmüş ve medeniyetin önündeki en büyük engelmişçesine yel değirmenleriyle savaşır gibi feminizmle savaşırlar. yaşadığı tacizi anlatan kadınlara attention whore derler. birçoğunun profillerine girip baktığınızda hükümetin eylemleri üzerinden de erkeklik kastıklarına şahit olabilirsiniz. savaş çığırtkanlığı yapmaktan geri durmazlar. çünkü şiddet ve güç erkekliğin kendini gerçekleştirdiği bir zemindir. nasıl sağduyulu erkeklere meriç, tacize uğrayan kadınlara attention whore diyorlarsa savaş hakkında mütereddit insanlara da vatan haini demekten geri durmazlar.

  bu şekilde kolektif bir akıl tutulmasından daha tehlikeli bir durum varsa bu akıl tutulmasının bilimsel temellere dayandırılmasıdır. the red pill öğretisi evrimsel psikolojiye dayanan bir öğretidir. günümüz psikoloji dünyasında evrimsel psikolojiye dayalı bir kuram ortaya koyan bilim adamını taşlarlar. o derece literatürde itibarsız bir alandır. ancak yine de red pill ergenlerinin kendilerini doğrulaması konusunda işlevseldir.

  ayrıca şunu da buraya bırakıyorum. asıl eziğin kadınlara hakaret edenler olduğunu izah eden güzel bir çalışma:
  http://journals.plos.org/…1371/journal.pone.0131613
 • sözlük angutları tarafından ''meriç ehiehiehi'' diye dalga geçilecek haklı serzeniş. gerçi bu kadın düşmanlığı cem şancı'nın kezban kelimesini ilişkiler literatürüne sokmasıyla başlamıştı ama o sırada herkes eğleniyordu tabii. zaten adamın tipine bakarsanız kadınlara karşı neden böyle aykırı bir dil geliştirdiğini anlarsınız ya neyse aksjdhjskdfjdlsş.

  ayrıca the red pill'e ilk taşı atıp da sözlüğün anasını bellediğim için özür dilerim herkest.......

  edit: türk erkeklerinin demokrasinin oturduğu, kadınların özgür olduğu, türkiye'den çok daha farklı sosyal dengelere sahip ülkelerde yaşayan erkeklerin mağduriyetlerini yaşadıklarını iddia etmesi çok komik. 20-24 yaş arasındaki kadınların neredeyse yarısı ne eğitim görüyor ne de iş gücüne katılım sağlayabiliyor. ama kadınları ezen erkeklere sorsak asıl onlar eziliyor. mağduriyetiniz çakma, bu ezilen mazlum tavırlarınız daha da çakma. sigortalı bir işe girip de bitcoin'e vs yatırım yapınca kendinizi wall street kurdu gibi pazarlamaya çalıştığınızı bilmiyoruz sanki. siz ne zırvalıyorsunuz ya?

  okuduğunu bir tarafından anlamaya çalışan angutlar için özel edit: http://www.tuik.gov.tr/…haberbultenleri.do?id=24643

  ne eğitim alabiliyor ne de iş gücüne katılım sağlayabiliyor diyorum okulların yarısı kızlardan oluşuyor nüfusun yarısı kadın zaten diyor. krizden ümüğü sıkılmış yunanistan'ın oranı %26. almanya'nın oranı da yaklaşık %12. sizin gibi üste çıkmaya çalışan angutlarla sağlıklı bir tartışma yapılamaz boşverin.
 • yada modern erkeğin bilinçlenip ayağa kalkmaya başlaması diye de yorumlanabilir.

  bir süredir modern erkek ezilen cins konumundaydı.

  benim kadınlara tavsiyem şu... üretime dogru biçimde katılıp, ciddi dünya meseleleri ile, bilimle ilgilenmedikleri sürece, mesela egolar da kontrol edilmeye başlamazlarsa, ciddi problemler yaşamanın eşiğine geldiler.

  yoksa red pill davası falan değil. red pill biter mavi fitil başlar... konu o değil konu kadının hayata katkısına karşılık talebinin astronomik bir yere konuşlanmaya başlaması...
 • yağlı saçlı ve cırtlak sesli bitli feminazilerle onların ardı sıra (üç adım gerilerinden) ilerleyen pembe ve ılık götlü karaktersiz acınası yavşak erkek müsvettelerine dert olan sorunsaldır.

  daha durun hele az, bunlar daha iyi günleriniz. *

  edit: mmmmmmm dünden bugüne ilgi orospusunun tillahı ozomo boşolmo hanımkızceğizimiz de teşrif etmişler. *
 • sözlükte sadece ergenlerin kadın düşmanlığı yaptığını anlatmaya çalışan yazarın sözüdür. 28 yaşına geldik hala ergensem patlatırım ulan bu sivilceleri!!!!11!!1birbir
 • ergenlikleri kendilerini savunmalarından da bellidir. adam kadın düşmanlığının arttığından bahsederken, bizim ergenler bunu kadınlara karşı akıllanma olarak belirtirler.

  akıllanmak derken ? kadınların size karşı olan davranışlarından ya da genel türk kadını profilinden rahatsız olmak ve de bunu dile getirmekle hakaret etmek aynı şey değil güzel kardeşim.

  bakire olmayan kadın, 30 yaşında evde kalmış kadın, çirkin olduğu halde dışarı çıkan kadın, şişman kadın, türk kızı hakkında açılan binbir başlık...

  bunların hiçbiri "kadınlara karşı akıllandık" demek değildir.

  akıllandıysan şayet, sana ters gelen her kadından ayrıl. onlara rahatsız olduğun konuları söyle. burada gelip kadın düşmanlığı yapma.

  güldüm editi; "35 yaş üstü, statü sahibi, iyi bir geliri olan, eğitimli ve genel kültürü yüksek insanlara ergen diyorsunuz." buna ergen demeyelim de ne yapalım? hiçbirinin alâkası yok da iyi bi geliri olan ne alâka canım ?
 • yorum yapmicam. bu başlık altındaki entrylerin bazılarını okurken yüzümde oluşan ifadeyi temsil etmesi için buraya şu görseli bırakıyorum:

  :)
 • bu insanların yeterince erkek olamamalarının sebebi kadınların gereğinden fazla kadın olmasından kaynaklanır. ben kadınların haklarını savunduğumda hiç bir erkek bana ılık diye mesaj atmadı, mızmızlanmak için mesaj attı. çünkü erkekliğine değil insanlığına vurgu yaptım. önce insan sonra erkek olun dedim, önce insan doğarız sonra belli olur cinsiyetimiz.

  buyurun;
  #59588298
  #68579357

  ikisi de epeyce favlanmış iki farklı cinsiyetin eleştirilmesi. bu arada kırmızı hapı kadınlar da içebiliyor. hazır olduğunuzda ben size söylerim.

  edit: bakın kırmızı hap bu
  https://youtu.be/aaq3mfrxy6y

  bu da bonus
  https://youtu.be/hw88mwoqenq
 • valla pek yeni bir şey değildir. bu entry'yi 2.5 sene önce yazmışım, bugün denk geldim. bu eğilim en az 3 yıllık olay. sadece aynı 30-40 kişi redpill başlığında örgütlendiler. bir de türk kızlarıyla alakalı imdb 2.4'lük götten uydurma bir hikaye içeren, kin ve kompleks dolu bir entry girince toplanan favların yarattığı ilgi manyaklığı yüzünden azdılar. zaten sürekli bütün mesaiyi kadınlarla alakalı başlıklara ayıran boş beleş, bi sike derman olmayan tipler. bi de erkeklerin uyanışı falan demişler ahahahaha ulan birazdan evde sola yatırıp "anneeeaaaa suuuuuu" diye bağıracaksın o ne tripler amk. bütün gün ekrana bakarak geçirdikleri 3-5 mastürbatörden oluşan sanal dünyalarının reel hayatta karşılığı olduğunu sanıyor bi de bunlar. önce o sağ elindekini sonra da klavyeyi bırak çık dışarı da beynine iki gram oksijen gitsin. oksijen beynini bulabilirse tabii.

  neyse merak etmeyin ben diktatör olunca bunları önce tekme tokat dövdürüp sonra uçurup sözlüğün girişine de iq ve okuduğunu anlama testi koyacağım. böylece sözlüğü kutsal bilgi kaynağı olduğu butik ve kaliteli dönemlerine geri döndüreceğiz.

  (bkz: make ekşi sözlük great again)
  (bkz: diktatör olunca yapılacak ufak şımarıklıklar)