şükela:  tümü | bugün
  • sözlükteki yazar arkadaşların çoğunun erkek olduğunu gözlemledim.kendileri kadınları ilgilendiren evlenilecek erkek burcundan külotlu çorabın zararlarına kadar her konuya hakimler.kadınların cevap vermesi gereken veya kadın olmakla bilinebilen bütün konularda uzmanlar.
    yine gözlemlerime dayanarak erkek yazarlarımızın bazı konularda kadınlardan geri kaldığını söyleyebilirim.vücut geliştiren,spor yapan yazarlarımız var ama daha çok kadınla özdeşleşmiş pilates yapan erkek yazarımıza hiç rastlamadım.
    pilates hakkında da kıymetli deneyim ve yorumlarını okuyabileceğimiz erkek yazarlar istiyorum.pilates bilen kızlar yardımlarınızı esirgemeyiniz.

not1-sözlükte bir çok değerli kadın ve erkek yazar arkadaş var ve kendilerini okurken keyif alıyorum.kastettiğim cıvık kitle onlar değil.kendilerine saygılar sunuyorum.
    not2- erkeğim.
    not3-he böyle düşüyor.
  • pilatesin, tv ye kolunun altına top alıp çıkan ebru şallı olmadığını bilen herkes için geçerli bir önerme.

bel sırt boyun ağrılarından kurtulmanın yanı sıra vücudunuzu mükemmel seviyeye getirmeniz için yararlıdır.

acımıyorsa, doğru yapmıyorsunuzdur.
    diyet kilonuzu,pilates vücudunuzu kontrol eder.

ayrıca pilatesi doğru yazdığın için şukunu verdim.
    izmirde evinde özel ders isteyen baylar/bayanlar yeşillendirebilir.
  • 2019 yılında hala bazı cahil arkadaşların pilatesi erkeklere uygun görmediğini hatırlatan başlıktır.
    hiçbir spor pilates kadar omurga odaklı çalışmaz, eğer pilatesi doğru kişiyle ve doğru insanla yapıyorsanız oturuşunuz kalkışınız bile değişir.
  • seksi bir kadın yazarımız öğretecekse ben varım. ebru şallı'nın üyeliği varsa o da mesaj atabilir*
  • pilates, yoga yerine uzak doğu sporları yapmalarını tavsiye ederim. wing chun, muay thai, boks hem kendinizi korumanizi sağlar hemde spor yaparsınız. ben uzun zamandır wing chun eğitimi alıyorum, tavsiye ederim.
  • ben denedim. kesinlikle erkek vücudu için dizayn edilmiş bir spor olmadığını düşünüyorum. kadınların kondisyonsuz hali, biz erkeklerin kondisyonlu vücudundan daha esnek. bence pilatesi onlara bırakalım. body pump bize yeter.