şükela:  tümü | bugün
 • ben kirlensin kirlenmesin her ay mutlaka donumu değiştiririm. temizlik imandandır.
 • konuyla ilgili aklıma gelen fıkrayı buraya iliştireyim.

  --- fıkra ---

  gümrük kapısından bir ingiliz, bir fransız, bir türk geçmek için bekliyorlarmış. gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. önce ingiliz'in valizine bakmışlar. içinden 7 adet don çıkmış. "niye 7 tane?" diye ingiliz'e sormuşlar. o da "haftanın yedi gün var. hepsi için bir tane. pazartesi, salı, çarşamba..." demiş. "vay be! helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki." "sıra fransız'ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. "7'yi anladık da niye 8?" diye sormuşlar. fransız "pazartesi, salı, çarşamba... hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım" demiş. "vay be! adamlardaki temizliğe medeniyete bak!" demiş görevliler. sıra temel'e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. "vay be! ne varsa bizim insanımızda var. şu medeniyete, şu temizliğe bak!" sormuşlar "neden 12 adet?" bizimki cevap vermiş "ocak, şubat, mart,......"

  --- fıkra ---
 • ekonomik adamım ben. donumu bir hafta giydikten sonra çevirir bir hafta daha giyerim. sonraki hafta donumu ters yüz edip bir hafta daha giyiyorum. 3 hafta bitince bir daha çevirip bir hafta daha giyip 1 ayı tamamlayıp makineye atıyorum. don kuruyana kadar da donsuz geziyorum.
 • mesai bitimlerinde duş aldığım için günlük değişiyorum efendim. yapmayan varsa şiddetle tavsiye ederim. don önerilerine açığım.
 • sabah akşam günde iki sefer değiştiriyorsam sevişeceğiz yoksa sevişmeyecek miyiz?