şükela:  tümü | bugün
  • soylu sözlük faşisti ve soysuz sözlük faşisti olmak üzere ikiye ayrılırlar.
  • 22 haziran 2011 sıfır entry eylemi çerçevesinde eyleme katılmayıp entry girenleri çok kötü yağmuruna tutar, kimileri abartıp 22 haziran 2011'de entry giren orospu çocuğu diye hakaret eder.

taraf olmayan bertaraf olur ya da yanımda olmayan benim düşmanımdır, benim gibi olmayan herkes ve her düşünce kötüdür zihniyetinin sözlük yansıması işte. bir şeyleri protesto etmek adına sözlüğe girmeyen, sözlüğe girip entry girmeyen ya da hesabını kapatıp gidenleri (24 saat geçmeden ya ben hesabı kapattım gaza gelip ama yeniden açabilir miyiz diye soranlar hariç) ayrı tutuyorum, onların da ayrı eleştirilecek yanları var ama en azından karşıdaki kişiye zarar verip sindirmeye çalışmıyorlar.

evet sayın sözlük yazarı, bugün gireceğin hemen her entry, aynen bu entry'nin de olacağı gibi, başka birisi gibi düşünmediğin için muhtemelen okuma zahmetine bile girilmeden zamanının ötesine yollanacak, karman bilmem ne kadar düşecek.

üstelik bunu yapan kişiler sansüre, baskıya, yıldırmalara karşı olmak adına bunu yaptıklarını iddia edecekler. sorsanız her faşist eylem gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldukları çok haklı sebepleri vardır, breh breh...
  • entry girmeyip girenleri eksileme timi bu faşist zihniyetin ürünüdür. sabahtan bu yana 140 civarında entrimi okuyup ! eksilemişler.

birileri de ırak'ı daha özgür ve yaşanır bir ülke haline getirmek için çabalamıştı bir zamanlar. işte tam da aynı zihniyet iş başında.
  • 10 maddede;
    1) kürtler şöyle böyle yazıp altına "tabii pkk'lı olanları kastediyorum" diyerek omurgasız faşist versiyonu var.
    2) kürtler şöyle böyle yazıp altına not düşmeyen, ham faşisti var. en azından omurgalıymış bu...
    3) bu tipler ister ki, karşısında biri de "türkler de şöyleymiş böyleymiş" yazsın, gerçekten! ister ki kendini meşrulaştırsın, tarlada yalnız başına çürümeyi bekleyen hıyar olmadığını görmek istesin. göremedikçe, kudurur. kudurdukça yazar. yazdıkça saçmalar.
    4) hayatında başkası için hiçbir şey yapmaz. ankara'da grev çadırında yoktur, tütün ekemeyen köylünün yanında yoktur "canım vatanım"ı yalnızca kürtlere rüştünü ispatlamak isteyince ortaya atar. peşinden gidemeyecek kadar asalaktır.
    5) iş bu asalaklığı nedeniyle sorunun mücadele etmesi gereken boyutunu gerçek boyutunu irdelemez, işi gücü kürtler olur.
    6) işsizliğe kafası basmaz, fakirlik nedir bilmez, yoksulluk nedir göremez o nedenle "kürtlükten"dir ona göre hırsızlığın nedeni.
    7) abd ile stratejik ortaklığı över utanmadan bir de çıkar "terörizmden" yakınır.
    8) uygur'a gelince demokrat olur, hatta utanmadan bir de çıkıp "e hani insan hakları savuncuları" diye pişkince konuşur.
    9) kendisi eziliyorsa kendisinden daha fazla ezilene zulmetme heveslisidir. ezene karşı it olur köpek olur.
    10) bildiğin bölücüdür, sağa sola boşuna bakmasın aynaya baksın.

bildiğin bütün milliyetçileri kapsamış, sözlük yazarı olmayan faşistler üzülecek.
  • özgürlük savaşçıları kisvesi altında dolanırlar.
  • faşist değilim faşizme de tamamen karşıyım, bir insanın türkmüş kürtmüş sunniymiş aleviymiş hristiyanmıs yahudiymiş olması umrumda bile değil, şayet
    bazi solcu arkadaslarımız var ki vatanı böldürmemeyi faşistlik ile birleştiriyorlar. faşist değiliz diye götümüzü de verelim mi?
    iett otobüsünde yolculuk eden serap'ı molotofla yakarak öldüren humanist, ben de faşist miyim?
  • hiçbirinin kafası çalışmaz. tek düşünebildikleri bugün hangi faşistliği yapıp temelesiz konuşmalarımla hangi kesime bok atsamdır. bugün kürtlerin konuşmalarına laf yapayım çünkü benm gibi konuşmuyorlar. bugün alevilerin inançlarına laf atayım çünkü böyle inanç mı olurmuş. ha kaçak elektrik mevzusunu unutmayayım çünkü sadece batıda ödeniyor kaçak sanıyorum kaçak kullanım bedelini kuş beynimle. bunları neden mi yapıyorum . çünkü ülke bölünebilir. ulan dingil ülkede bölünme eğilimi olsa bunun için yeterli çoğunluk harekete geçmiş olsa sen mi engelleyeceksin bölünmesini.
  • sürekli kahveden duydukları laflarla faşoluk yapan tiplerdir. amk yok mu aranızda bu işin ideoloji kısmını da bilen. faşist teori bilgisi sağlam bir insan evladı. faşizm faşizm olalı böyle zulüm görmedi.
  • merhaba
    kendisi benim! çünkü bir soy, ırk, cinsiyet gibi bir ayrıma inanmasam da bulgur beyinliliğe ve bunun düzelemeyeceğine inanıyorum. daha önce de yazmışlığım vardır erdemmetre bulunsun artık ve erdem nedir haberi olmayan insanların öncelikle üreme hakları ellerinden alınsın, baktın olacak gibi değil öldürülsün ve toplum bu kamburdan kurtulsun! ha yaşamasına izin verilen bazılarının da bırak yeterince erdemli olanlarla aynı seviyede değerlendirilme hakkı, gözlerini kaldırıp onlara bakamaması bile lazım da bunlar tabi ileriki aşamalar şimdilik üreme yasağı ve öldürmeye yetecek kadar erdem ölçebilecek şey geliştirilsin yeter yani, idare ederim.