*

şükela:  tümü | bugün
 • gitgide merak ettiğim, nedir bunlar nasıl böyle insanlar var mı, nefes alırlar mı, niye böyle bağımlılık yapar bu bölge, diye düşüncelere sürükleyen, büyük ihtimalle sayfa aralarında barınan, en az 5 parmakla yazan scroll etme olayini iyi beceren bi halk türü.
 • bu basligin altina entry yazmaya hakki olan insan guruhu.
 • halkların en ekşisidir. kendilerine, kendimce eğlenceli bir üslupla seslenmek istiyorum:

  yazarlar ülkesinin kadim halkı,

  kendisine yetki verilmişlerin meclisinden gelen bir uyarıcı olarak sizleri, yitip gitmişleri ve aramıza katılacak nice nefes sahiplerini selamlıyorum.
  hepimiz benzer noktalardan çıktık, farklı yollara savrulduk ve yine benzer bir sona doğru ilerlemekteyiz. bildiğim kadarıyla ölüme henüz çare bulunmadı, bulunması da gerekmiyor.
  sizler ki bugüne kadar nice hatayı ve nice doğruyu aynı bünyede toplamış kişilersiniz. birinizin doğrusu, diğerinizin yanlışı olmuş. yedikleriniz bir yanda, yemedikleriniz ise az ötede.

  unuttuğum bu topraklardan bana hafta içerisinde müjdeli bir haber ulaştırıldı. ben ki sadece birkaç ay önce hayatımda bazı değişiklikler yapmış ve çok kısa bir dönemde çok güzel bir hayata kavuşmuştum.
  bir elimdeki müjde, diğer elimdeki unutkanlığı alıp götürdü ve beni buraya getirdi. müjde verenleriniz, elinizdeki unutkanlığı alıp götürenleriniz çok olsun.

  kardeşlerim,

  gütmek de güdülmek de sizin ellerinizde. gerçekleri sahipsiz bırakmayın ki kimse kendinden başkasını gütmeye kalkışamasın. bilgiyi gizlemeyin ve eğip bükmeden ortaya koyun ki gaipten birtakım efendiler türeyemesin, kimse kendine bir başkasını efendi edinmeye kalkışamasın.
  kendi hayatınızda başkalarını yaşamayın. hayatınızı başkaları için yaşamayın. başkalarının hayatlarını da sanki kendinizinkiymiş gibi görerek yaşamayın.
  tezgahlar devrilir, eller kurur, nefes tükenir. bilemezsiniz.

  savrulmaya, tohum gibi saçılmaya, bitki gibi bitmeye hepimiz aşinayız. yolunuz güzel, varışınız rahat olsun.