şükela:  tümü | bugün
  • az önce mesaj kutuma düşen mesajla beni dumura uğratan çaylaktır. hesapları 175 liraya alıp üzerine 20/30 lira ekleyip başkasına satıyormus.

bu kelimenin tam anlamıyla acizlik, alçaklıktır. bu tiplere prim vermemeli sözlükle ilişkileri kesilmelidir.

unutmamak lazım bugün hesabını satan yarın bütün onurunu satar.

söz konusu komisyoncunun mesajı şu şekildedir.
  • topluca aktroll'ere satmıştır. yoksa her salamamda bir aktroll'e çarpmazdı. kendisi niçin çaylak kendisininkinide mi satmış.
  • etik olmamasına katılmak ile beraber hesabını satanın onurunu da satacağı çıkarımına nasıl varıldı merak etmekteyim.

(bkz: sözlük hesabını satan vatan ha-y-inidir)

bir yerde bir ihtiyaç varsa tabii ki bunun ticareti de ortaya çıkar; yönetim yazarlık değerlendirmesi için ücret talep ederek bu sorunu çözebilir.
  • 175 lira nedir yahu 4-5 yıl bekle 100 cl rakı+marlboro parasına sat ayıp bi 500 ateslemesi gereken caylaktir
  • ikinci el su ısıtıcısını letgo'dan satan onursuz kadar onursuzdur.
  • girişimci ruhlu arkadaşımızdır. kendisini tebrik ederim.

hep anlatılan bir hikaye vardır. önce "pezevenk" derler, parayı buldukça "bey" olursun. *
  • taze yazarım. 5000e bırakırım ama.

teklifini beklediğim çaylaktır.
  • 175 liraya alıp üzerine 20-30 koyması yalandır, bu arkadaş sandığımızdan daha kurnaz olacak ki 175 gibi gülünç bir paraya hesap satın almaya çalışıyor.

5 yıl yazar olmayı beklemek gibi sebeplerden ötürü sözlük hesabının parayla ölçülebilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. ve sadece kişinin bir günlük gibi düşüncelerini bir yere yıllarca aktarmasından dolayı çaylak hesabı bile satılmaz.

parayla ölçebilenlerde 500 lirada aşağı ölçmüyor bunu belirteyim. 175 nedir ?
  • parayı hep komisyoncular götürüyor, üreticinin eline geçen bir şey yok.
    girişimci bir kardeşimiz, kendisini tebrik ediyor ve şans diliyoruz.
  • seçim öncesi piyasayı çok düşürmüş salak. oysa tam iyi zamanı . 800 den aşağı inmeyin.
    edit : yeni bir sektör doğuyor.