şükela:  tümü | bugün
  • bir pazartesi sabahı başıma gelen olay,

her zaman olduğu gibi işe gidilir, bilgisayar açıldıktan sonra sözlük ziyaret edilir, bir bakılır giriş yapılamaz. noluyo ya falan derken şifre sıfırlamada çalışmayınca kafaya dank eder. hesap çalınmıştır. nasıl olduğu merak edilir. kim neden yapsindir. iletişim sayfası üzerinden site yönetimine yazılır durulur. yazar arkadaşlara ne yapacağın sorulur. beklemeye başlanır.

sonra bir bakılır ilmek ilmek ilmek girdiğin entry ler uçmuş gitmiş.* iş güç bırakılır, tekrar iletişim sayfasına yazılır. üzülünür. hal çare aranır.

aradan bir gün daha geçer, sabah erkenden mailler falan kontrol edilir. sözlük hesabına giriş yapmaya çalışılır ama gene olmaz. ama o da ne bi bakılır yeni entry girilmiş, şaşırılır. sözlükten yakın bir arkadaşa rica edilir mesaj atıp sorması istenir. yazan kişi hesabı satınalmıştır. durum anlatılır.

durumu anladıktan sonra satınalan kişi hesabı iade eder.* para verip alan kişi insanlığın ölmediğinin göstergesidir. hesabı iade eder. emeği geçen yazar arkadaşa teşekkür edilir. hesabı iade eden arkadaşa teşekkür edilir.

(bkz: insanlık hala ölmemiş)
    (bkz: bütün entrylerim gitti ya la)
  • yazar olmanın zor , yazar kalmanın daha da zor olabileceğini görmeme yarayan başlık.ula uğraş uğraş yazar ol, sonra birde bak birisi hesabını çalmış, hemde satıp parada mı kazanmış(kaça gidiyor hesaplar piyasada merak da ettim ayrıca)
  • dün en yakın arkadaşım tarafından yapılmaya çalışılan olaydır. kurtardım sanırım biricik hesabımı.
  • (bkz: #43725284)

başıma gelen ve gayet can sıkıcı olan olay. kim, neden böyle birşey yapar anlayamıyorum. ama sağolsun yönetim uyumadı, yazarına sahip çıktı. duyarlı yazarların da (famagusta ve broccoli must die) yardımıyla hesabımı geri aldım.

son dört gündür hesabımdan atılan mesaj ve abuk subuk entryler için kusura bakmayınız.

badi listesinin ve birkaç entry'nin silinmesinden yakınsam da ucuz atlattım diyebilirim. aynı duruma düşen olursa yapılması gerekenler:

- hemen yönetime durumu bildiren bir mesaj atmak.
    - facebook'daki yazar arkadaşlardan yardım istemek.
    - çaylak hesabı açmak ve durumu on entry ile özetlemek (ne kadar işe yaradı bilmem...)
    - değerli olduğunu düşündüğünüz entryleri herifçioğlu silmeden kaydetmek.
    - hırsızın girdiği her entry'e şikayet yazmak.
  • yaklaşık iki ay önce basima gelen olaydir ve bugün hesabimi geri alabildim.

mesaj kutumu da bosaltmis. olur olmaz mesajlar atip atmadigini bilmiyorum. demem o ki iki aydir hesabimdan mesaj almis olanlar sorumlusu ben değilim.

geri donmek cok guzel ohh be.
    ozledim seni sözlük.
  • 27.11.2014 tarihinde hesabıma el konmuş, saçma salak entryler falan filan...
    01.12.2014 15:57 itibariyle hesabımı geri almış bulunmaktayım vatana millete hayırlı uğurlu olsun. ulan seni bi bulursammm.....
  • olum kaça satıyonuz uğraştırıp durmayın piyasa yapmayın yok çalındı vay çok pahalıydı verim cash oluyum yazar
  • seçim öncesi hdp'li birinin hesabımı çalmasıyla başıma gelmiş olay. neyse ki sözlük yönetimi hızlı bir şekilde yardımcı oldu da hesabı geri aldım.

(bkz: burdan yönetime teşşekkürlerimi sunuyorum)
  • bu hafta başıma gelen hadise. hırsız arkadaş adet yerini bulsun diye güzelce sıçmış. halen temizlemekle meşgulum.