şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çare 2 bira)
  • bok sürüyorum efenim.

edit: öncelikle bir kadınım yani burdaki ilk 10 entrynin hepsi erkek entrysi değildir. bu gereksiz açıklamadan diğerine geçeyim. bok'un tarihi isimli kitabı okursanız kadınların bir zamanlar guzellesmek için bok maskesi yaptığını görürsünüz. iğrençsin iyyyy diye mesaj atmayın atalariniza iletin kipisss :)
  • (bkz: kiz.avi)
  • 10 entry den bir tanesi kadın entrysi olmaz mı amk bu nedir bu nası bi erkek bolluğudur bu nasıl amacından sapan bir başlıktır 11.ci de bile hala sap entirisi
  • güzellik sırrı değil de, cilt sağlığı ve yaşından büyük göstermemenin yolu diyelim: az ya da hiç makyaj, bir de güneşten korunmak. bana söylemesi kolay gibi tabii, evden çalışıyorum, bir ofiste çalışsam her gün en az bir ruj ve rimel sürerdim.

fondöten, allık, kısacası cildin nefes almasını önleyen/azaltan her şey cildi daha hızlı yaşlandırıyor. bir de makyajı çıkarmak için birşeyler süreceksiniz, yüzünüzü yıkayacaksınız, o da cildi yoruyor. sadece rimel sürseniz bile o da, rimel ne kadar iyi olursa olsun, bir süre sonra kirpiklerinizin azalmasına yol açıyor. güneş zaten cildi en hızlı yaşlandıran şeylerden biri.

bir de yüzünüzü her gün en azından sabunla yıkamayın. cildin doğal yağlarını da alıyorsunuz yüzünüzü yıkadığında, ki o yağlar cilt için yararlı. makyaj yapınca mümkün olmuyor gerçi yıkamamak.
  • maya maskesi. (bkz: #47942493)
    efendim soyle oluyor; bir paket yas maya alinir. 2,5 su bardagi ilik sut ile eritilir, sonra yarisi yuze surulur, diger yarisindan 4 su bardagi unla pogaca hamuru yapilir. pogacalar firina atilir, piserken gidip yuz yikanir, dus alinir vs. pisen pogacalar demlenen cay ile afiyetle yenir.
    hafif kilonun sayesindeki tombul bir yuz ile kirisiklara meydan okunur.*
  • sözlük kadını değilim ama bir erkek insanı olarak yüz için pişik kremi diyerek dahil olduğum sır.
  • iki kişinin bildiği sır değildir. ses kes.