şükela:  tümü | bugün
  • 8 yıllık sözlük yazarlığı tecrübemle sabittir. sözlükten, şu ana kadar hiç kasiyer yada ne bileyim muhasebeci olsun, kuaför olsun yada plaza kızı tarzında bi' işe sahip kadınla tanışmadım. ya pilot, ya mühendis, ya uzman hepsi

ama tanıştığım erkeklerde torbacısı da var savcısı da. o yüzden bu başlıkta konumuz sadece kadınlar

edit: filan kelimesini özellikle kullanmıştım, yönetim müdahale etmiş. tüm tadım kaçtı yaağ
  • genelleme olduğunu düşünürsek ben kadından sayılmamalıyım. mühendis değilim. mühendislikle alakam bile yok. kaldı ki sözlüğe mühendislik fakültesi muamelesi yapmak nedir ya? kadın sayısı o kadar da az değil.
  • mühendislik mesleğini anladım da, filan nedir bilemedim.
  • ne yapsınlar diplomalarını mı yırtsınlar?

mühendis filan adayıyım bu arada.
  • yoo ben gayet koca parası yiyorum. hani şu eziklediğiniz, lanetlediğiniz kezban varya o benim.

oh ne biçim de kadınım.
  • mühendis olmak ayrı makine mühendisi olmak ayrıdır.
    bizim sınıfta bile 2 kız vardı.
    çok ama çok düşük ihtimal.
    çoğu eğitim ve tıp sektöründe eksi kadınlarının..
  • sana ne lazımdı denilesi başlık.
    (bkz: ne vereyim abime)
  • mühendis kadın hojdir. biraz analitik düşünebilen insanlar benim nazarımda kafa insandır. birçok şeyi irdeleyebilme, sorunları konuşabilme yeteneğine sahip olurlar. her mühendis böyle değil elbette ama mühendisse olasılık daha da artıyor. tabii işin espiri anlayışı kısmı da var. aynı zamanda sosyal bilimlerle de ilgileniyorsa fevkaladenin de fevkinde... biraz da enerjik olsun, sıradışı fiilerde bulunabilsin, normları aşsın hep.

sipariş verdim resmen. höf.