şükela:  tümü | bugün soru sor
 • onurunuz varmış gibi yapın.
 • hem erkekler hem de kadınlar tarafından birer zavallı olarak görünüyorsunuz. en kısa zamanda bulduğunuz ilk kezzabı için, ölümünüzle insanlığa büyük bir hizmet etmiş olursunuz oksijen israflığınıza son vererek.
 • unutulmaması gereken, ekşide meriç eleştirmek de bir çeşit meriçlik kolu olmaya doğru ilerliyor.

  primitif meriçlerdeki amaç kadın erkek ilişkileri konularında kadın yazarların ilgisini çekecek yavşakça şeyler yazarak ekmek yemekti. bugün geldiğimiz noktada meriç eleştirmenleri de "ben o yavşak meriçler gibi değilim has erkeğim ha" mesajlı entryler ile aynı kaynaktan farklı metotlarla ekmek yeme derdinde. bunun altında güncel popüler kültürün sert, yüzde yüz maskülen, kadını siklemeyen erkek profilinin yüceltilmesi yatıyor olabilir.

  sonuç olarak meriç eleştirmenlerinin büyük bir çoğunluğuna "güncel meriç" ler dersek yanılmış olmayız.
 • bakın yapmayın demiyorum hobi olarak yine yapın.
 • sizi mericlikle(artik kim uydurduysa) suclayan ama yasanti olarak sizden beter yoklukta olan loserlardan tavsiye almayin.

  meric vs. gibi etiketlemeleri siktirederek genele sunlari soyleyebilirim:

  ne istiyorsaniz onu yapin kimsenin cesitli adlar altinda(red pil, mgtow vs... bilimum esek siki) sizi istedigi yone yonlendirmesine izin vermeyin. sanal ortamda populer ama gercek hayatta karsiligi olmayan bu tur akimlara kapilip karamsarliga kapilmayin. bu dunyada herkese ve her keseye uygun kiz/erkek vardir. biri olmuyorsa digerine gecin.

  kadin erkek iliskilerini cozdugunu zanneden mallarin genellemelerini siklemeyin cunku her iliski kendine has ozel dinamikler icerir, bu husustaki genellemelere gazetelerin astroloji sayfalarinda yazanlara verdiginiz kadar deger verin.

  son olarak kari kiz/erkek olayini abartmayin sonucta uremeyle ilgili bir faaliyet, iliskiler konusunda kafanizi karistiracak seyleri okumadan ya da itibar etmeden yolunuza devam edin. su akar yolunu bulur. basarilar.
 • size sataşan alfa görünümlü peçeteci omegaları engelleyin geçin. dertleri sizinle değil, kendi meriçlikleriyle. cevap vermezseniz, bir iki sataşır, sonra kalkıp bir posta daha atar, rahatlar, en sonunda ağlaya ağlaya zıbarır.
 • gavatlara bile saygım var, size yok. geberin.
 • biraz daha uğraşırsanız gavat bile olabilirsiniz. ha gayret.

  edit: birazdan başlığa sizi savunmaya gelen kadınlar dolacak, hepsi yaralı, hepsi kalbi kırık, terk edilmiş ve örselenmiş.

  şuan sizlere çok ihtiyaçları var, lütfen onları teselli edin, tedavi edin, normalleştirin ve sizden sonraki alfa'nın kullanımına hazırlayın. her şeyle biz ilgilenemeyiz bir şeyin de ucundan tutun amk.

  edit2: bir tanesi gelmiş bile.
 • meriçler nasıl da belli ediyor hemen kendilerini. ağızları köpüre köpüre yazıyor köpekler.

  böyle başlıklarla vakit kaybetmeyin. hemen en yakın kadın yazarın başlığına gidip "bazılarına dert olmuş güzel insan" yazmaya başlayın. ezikler sizi.

  bu meriçleri halı sahaya, mangala, rakı masasına falan çağıran var mı? bırakın pc başında kadın yalakalığı yapacağım diye çürüyüp gitsin lavuklar.
 • kadinlara iyi ve nazik yaklasirsaniz sizlere ona deger vermeyen sevgilisinden dert yanacaktir.

  eger arkadaslik ettiginiz kadinla yatmak istiyorsaniz bunu dogrudan soylerseniz en azindan bir sansiniz olur.