şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevgili sözlük yönetimi,

  görüyorum ki reklam almayı çok seviyorsunuz. ben de severdim herhalde, sonuçta para kazanıyorsunuz. ancak sizin ve reklamverenlerinizin bilmesi gereken bir şey var. effective reach curve denen bir olgu vardır medya planlamada. hedef kitleye reklamınızı belli bir frekansın üzerinde gösterirseniz artık negatif etki etmeye başlar. sabah sabah mobilden debe okurken o kadar çok zumosol reklamına maruz kaldım ki, bu bilgiyi sizlerle paylaşayım istedim. para istemez, kamu yararı için yapıyorum. aha da kaynak*
 • şurada da görülebileceği gibi reklam boyutu konusunda yeni bir boyuta geçen durum.
 • addblock satıldı ve artık eskisi gibi kullanıcı dostu değil

  (bkz: ublock) kullanıp bu durumddan tamamen kurtulabilirsiniz.

  chorome için

  mozilla için
 • açılışta durdurulamayan ve kapatılamayan hayvani devasa sinemaskop bir reklam banneri ile hayattan soğutan...
  reklam alacaksanız yine alın da bu görgüsüzlük nedir kardeşim? gözüme soksaydınız, bakmasan bile görünen reklam mı olur? valla ayıp artık ya!...
 • surda iki satir yazi okuyacagiz, link acilir acilmaz gumbur gumbur bagirmaya baslayan videolu reklaminizi izlemek zorunda miyim? hadi ben izliyorum onun sesini baskalari dinlemek zorunda mi? ya is yerindeysem ya kutuphanedeysem ve adina kutsal bilgi hazinesi dediginiz eksisozlukten bir seyler ogrenip okuma istegindeysem? size reklam vermeyin demiyorum ama sitenizin formatina uygun reklamlar koyun sessiz bi ortamda bir seyler okurken bagiran reklam videolarinizin sesiyle kimseyi rahatsiz etmeye hakkim yok.
 • çözümü ekşi premium'dan geçen problem.

  ekşi premium nedir?
  yazarların belirli bir ücret karşılığında reklam görmeyecekleri bir sistem.
  bu sistemde ödemeler kanzuk'a dürüm cinsinden yapılıyor.
 • (bkz: cleansözlük)
 • sayfayı kaplayanları her seferinde gözümüze soktukları yetmiyor şimdi de tam kapatacakken kendini yukarı atanlar peydah olmuş. bir bizınıs launc girişi kolay değil tabii.

  bi villain konseyi oturup tasarlıyor herhalde bu reklamları, akılları kes; sola koymalar, kapatana kadar geri saymalar, kendini yukarı atmalar, töbe töbe ya. bana mı denk gelmiyordur nedir, neden yabancı eğlence/basın vs sitelerinde bu tarz avam reklamlara denk gelmiyorum acaba? bedava dizi izleme sitesinden yönlendirilen bahis sitesinden farkı kalmamış.
 • gerçekten çıkmıştır.

  sürekli ekrana gelen "fashion" reklamları, turizm, bilmem ne. kafamız sikildi.

  hele an itibari ile elidor'un kanserle savaş reklamı var. lan güzel sikiyorsunuz ne diyelim. kanserin nedeni olanlar kalkmış kanser olanları kullanarak reklam yapıyor. biz de sözlükçüler, mal gibi izliyoruz. kanser savaşçılarıymış; gülmesek de ağlasak bu sefer aslında.

  kapitalizm güzel ya, kim ne derse desin. çok güzel kapitalizm.