şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istemiyoruz evet. akp'lisi, chp'lisi, mhp'lisi , sp'lisi, vp'lisi yani pkk propagandası yapmayan, pkk gibi kan emici, devlet bütünlüğüne, varlığına tehdit oluşturacak oluşumları desteklemeyen partilere lafımız olmaz, ancak teröristleri göklere çıkarıp vatanımızdan toprak koparmaya çalışan bu eli kanlı örgüt destekçilerinin toptan engellenip, afaroz edilmesi gerekiyor.
  biz kavga edelim yine ekonomiyi, başörtüsünü, eğitim sistemini, yolları, yokuşları , hastaneleri konuşalım. yeri gelsin sert konuşalım, yeri gelsin yumuşak başlı olalım ama bizim kendi iç kavgalarımızı fırsat bilipte birilerini daha yanıma çekermiyim diyerek fırsatçılık, bölücük tohumları ekme peşinde olanlara fırsat vermeyelim. siyaset yapabilme özgürlüklerini , pkk nın meclisteki sesi olma hareketine dönüştürdüklerini görelim. son sözüm de şudur; kol kırılsın yen içinde kalsın , biz kavga edelim, biz konuşalım ama bu pkk destekçisi teröristlerin bizim yanımızda birşeyleri savunmasına, bizden gibi görünmelerine izin vermeyelim. unutmayın tek ve nihai çıkarları , doğu ve güneydoğu bölgesinde kendi devletlerini kurmak, onlar için her yol mübah bu emelde.
  hdp ve pkk destekçisi olmayan tüm vatandaşlara/sözlük yazarlarına dır bu başlık.

  edit: seçim barajı hdp kurulurken de vardı, bunu bilerek kurulmuş bir parti. yoksa silah zoruyla oy toplayacak kadar silahlı gücünüz kalmadı mı son zamanlarda ?
 • t a m a m.
 • (bkz: engelle)
  (bkz: başlıklarını engelle)

  gizli çomarın açtığı bir başlık.

  edit: sanırım atlamamam gerekiyodu bu başlığa ya. neyse olan oldu artık upladık yanlışlıkla.
 • sözlük te

  te?
  *

  (bkz: aklı yok fikri var)
 • selahattin demirtaş binlerce türkiye vatandaşının katili olan pkk'ye terörist olduklarını açık ve net bir şekilde söylemedikçe halkların değil pkk'nin demokratik partisidir.
 • o zaman hiçbir partinin propagandası olmasın. haa hdp diğer partiler gibi değil, onlar pkk'lı diyorsanız; önce hdp'nin mecliste yer alabilmesini sağlayanlara, habur'da davulla zurnayla pkk'lıları kahraman gibi karşılayıp, orada kurulan mahkemelerle suçlarından arındıranlara laf edeceksin, sonra gelip "hdp'yi istemiyoruz" diyeceksin.
 • biriniz kalkar sana selahattin demeyeceğim der diğeriniz hdp propagandası engellensin der bir diğeri hdp kapatılsın der.

  sonuç, mhp'nin 2 katı oy alan bir parti. daha da önemlisi ya reisimize katlanacaksınız ya da hdp'yi görmezden gelmeyeceksiniz.
 • boş uğraş. ekşi sözlükteki chp, iyi parti, ve saadet seçmenleri "ak parti gitsinde isterse hdp tek başına iktidar olsun, pkk bile bunlardan iyidir" zihniyetine sahipler. kendi partileri ile hdp arasında hiçbir fark görmüyorlar. gezi parkında tayyip erdoğan' dan yedikleri tokadın çınlaması hala devam ediyor. nefretten gözleri dönmüş ve kendilerini inkar ediyorlar. bunu söyleyince de kendi pisliklerini aklıyormuş gibi "ama siz de haburda megri megri" diye çemkiriyorlar.
 • dün reisten emri alan akpli arkadaşlar hdp'yi baraj altı bırakabilmek için çalışmaları hızlandirmislar bakıyorum ki.
  kolay gelsin genşler.
  ben de size bi destek atayım:
  hdp baraj altında kalırsa pkk silah bırakacakmış kesin bilgi yayalım.
 • seni baskan yaptirmayacagiz