şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • üst edit: güncelleme ile sözlüğe reklam eklenmemiş. aksine, “reklamsız”ın geliri ile reklam platformu satın alınarak reklamların arasına üç beş entry yerleştirilmiş. yani şu ki, güncelleme pazarlama amacına ulaşıp, bir gecede binlerce kişiye reklamsız satışı yapmıştır.

debe editi: ikinci defa bu entry ile girmişim. webden giriş yapar yapmaz karşıma çıkınca mesud etti.

böylesi front-end güncellemeyi manen 1 yıldır ama aslen 3-4 yıldır beklediğimdir. sonunda geldi. ama içine de sıçmışlar sakın ola güncellemeyiniz. ayrıca bildirim ayarlarını da test edebilmiş değilim. bir kaçınız mesaj atarsa bildirim sorununun çözülüp çözülmediğini gözlemleyebilirim. tek artısı gece modu etkin ise uygulama açılırken beyaz ekran yerine siyah ekran sizi karşılıyor. neyse, elinin ayarını sikeyim meriç.

güncellemek için

bazı görseller
    güncelleme açıklaması
    bildirim sorunu yokedilmiş. test şöyle;
    profil görünümü
    artık mobilde daha fazla reklam var
    az daha reklam koyun bu az olmuş
    mükemmel ara
    gezindikçe tam ekran reklam da çıkıyor hı amına
    entry yazarken bkz, hede, spoiler buton görünümü

artıları:
    bildirim sorunu çözülmüş.
    görsel butonu eklenmiş.
    sorunsallar eklenmiş.
    gündem filtresi gelmiş.
    • açılış ekranı siyah hale bürünmüş.
    yazı boyutu ayarlanabiliyor.
    profil fotoğrafı silme de eklenmiş
    gge olan entryi canlandırmak için çöp eklenmiş.
    • entry borderları içerisindeki yazar adının yanına fotoğraf eklenmiş.
    • entry'de üst satırlara ekleme yaparken sona atma hatası düzelmiş.
    • bana göre, ekran tazeleme hızı (hz) iyileştirilmiş. örneğin eski versiyonda sayfanın en altına inmeye çalıştığınızda bu kadar kaymakımsı kaymıyordu ekran.
    •mesajlardan bir mesaja tıkladığınızda karşı tarafın profil fotoğrafının hemen yanında ünlem işareti çıkıyor, butonu aktif edip mesajları tek tek silebiliyor ya da şikayet edebiliyorsunuz. ayrıca yazarı da bu butondan şikayet edebiliyorsunuz.

eksileri:
    • (çaylaktan mesaj) profilde çaylak onay listesi sıralaması yazmıyor. yalnızca çaylak ibaresi var.
    reklam.
    kenarda dursun kaldırılmış. bu ne amk
    • alt alta (artıları eksileri listelediğim gibi) ya da madde madde bir metin yazdığınızda şu an gördüğünüz gibi birer satır otomatik boşluk bırakıyor. *
    • **mesajlar arşivlenmiyor.
    • **"bugün, gündem, debe, sorunsallar, çaylaklar ya da kanallar" tablarına reklan gömülmüş.
    • başlık altındaki reklamlar çoğaltılmış.
    • **moderasyon tarihçesi yok.
    • **hoşlanılan bir entrye tıklayıp ss almak istendiğinde artık ss'de reklam da yer alıyor.
    reklam eklenmiş.
    • **herkese suser gözüyle bakıldığı için çok daha reklam eklenmiş.
    • bir satıra dokunduğunuz zaman hassasiyet ve kalibrasyon bugu ile o satıra değil bir ya da iki alt satıra tıklıyor, istediğiniz satıra dokanmak imkansız.
    • arşivlenmiş mesajlar görüntülenemiyor.
    • border’lar sıkıntılı abicim. entry’e tıklayıp nick’in hizasında en sola da tıklasanız nick’e tıklamış oluyorsunuz. entry yazarken link eklediğinizde, uygulamayı arkaplana ayıp açtığınız zaman ya da klavyeyi kendiniz kapattığınız zaman entry alanında boş istediğiniz yere tıklayın yine linke tıklamış oluyorsunuz. yazık çok yazık.

diğer değişiklikler & geliştirmeler :
    • alt bardaki profil, mesajlar, olan biten, arama, ana sayfa butonlarındaki yeşil tonun rengi açılmış.
    • entry yazma ve “yolla” butonunun rengi çok daha bi açılmış.
    • klavyenin baş tacı olan bkz, hede, spoiler, önizleme butonlarına çerçeve eklenmiş. *
    • entry’de yazı yazıp üst noktalara bir yere not, hede, bkz ya da swf eklemek istediğinizde sizi sona atıyordu, heh işte o da tamam.
    • entry düzenledikten sonra yolladığınızda oluşan sayfa yenileme ekranında takılı kalma bugu giderilmiş.
    • başlık altında sorunsal yaratmak için banner butonlarına soru sor butonu eklenmiş.
    • profil ekranınızı yenileme sorunu çözülmüş. (eski versiyonda yenilenmiyor, yalnızca aşağı kayıyordu)
    • profile tıkladığınız zaman ikonu kaplayan renk “129, 193, 77” tonu ve “#81c14b” hex kodu, “129, 192, 75” tonuna ve “#81c04b” hex kodu ile değiştirilmiş.
    • sözlüğü, telefonu yan çevirerek kullanabiliyorsunuz. (yalnızca plus/max değil tüm modeller içinmiş)
  • android de bizi görebilecek mi?

edit: başlığı açanın 67 mesaj bildirimi var. şu anda yalnız hissediyorum arkadaşlar. mesaj kutum açık ona göre. 67 den fazla mesaj almazsam çok pis darılacağım :/
  • darısı android'in başına. ağustos 2018'den bu yana güncellenmedi. daha kötüsünü yapmaya çalışsalar da beceremeyecekleri için ne yaparsalar kabuldür.
  • reklamı az buldum. halbuki tüm sayfaya reklam olmalıydı duvardan duvara. hatta uygulamayı açınca evdeki televizyon, bilgisayar, duvarlar falan komple trendyol olmalıydı.

o da yetmez. sözlük yönetiminden temin edeceğimiz dev bir trendyol logolu dildoyu götümüze soktuğumuzu gösterir fotoğrafları gönderip onaylattıktan sonra uygulamayı kullanabilmek için gerekli olan şifre eposta adresimize gönderilmeli. reklam az olmuş.
  • “gelmeyin, tünelin ucu bombok bi yere çıkıyor” dedirten güncelleme.
    edit: direkt yıllık 12 liraya basıp reklamsıza geçtim. reklamla kullanmak akıl işi değil cidden.
  • bir sonraki güncellemeyi ios 15 çıktığında görürüz artık.
  • #113126461 numarali entry’deki sorunu ortadan kaldiran guncelleme.

entry’lerde yazarlarin profil resmi gorunmesi kalabaligi disinda begendim diyebilirim.

ps: reklamsiz kullaniyorum.
  • surada ben de degindim: (bkz: #113320405)
  • henüz neden bana gelmediğini hafif dışlanmış hissederek merak ettiğim güncelleme.

aynı zamanda mesaj bildirimlerini yollamayı başarırsa başarılı bulacağım güncellemedir.

edit: güncellemeyi yaptım.

mesajlar akıcı şekilde geliyor.
    eski uygulamada nasıldı hatırlamıyorum fakat mesajları tek tek silebiliyoruz.
    mesajları hala mobil uygulamadan arşivlemek mümkün değil ve arşive atılmış mesajlara ulaşamıyoruz.
    moderasyon tarihçesi ve son silinen entryleri hala göremiyoruz.
    profilde hala ukteleri ve katkıda bulunduğu kanalları göremiyoruz.
    güncellemeden önce takip ettiğim başlıklara entry girilince bildirim alamıyordum henüz yenisinde deneyemedim. umarım bu sorun da çözülmüş olur.
    profilde artık karma gözüküyor ve eski uygulamada olmayan profil fotoğrafı silme seçeceği eklenmiş.
    bir başlıkta entryleri okurken aşağı doğru gittikçe direkt çok belli etmeden diğer sayfaya geçiyor.

not: reklamsız kullanıyorum.
  • o reklamlar az olmuş, gelin benim eve de koyun dediğim uygulama güncellemesidir.