şükela:  tümü | bugün
  • bence rahatlıktır.
    eşin, dostun, sevgilinin, onun bunun yazar olduğunu bilmesi sözlükte yazdığın tek kelime konusunda bile seni tereddüte düşürüyorsa yazar olarak özgürlüğün de yoktur.
    ne yazıyorsan yaz kimseyi siklemiyorsan ne güzel, kendimce pek mümkün olmuyor.
  • iyi birşey olurdu. çünkü sözlük yazarı olduğunuzu bilenler sorduğu sorular aynı olacak:

- hacı hiç hatun kaldırdın mı sözlükten? nasıl abi yaa zirvelerde kızlar mı veriyo harbiden?
  • ne kadar uğraşsam da anlayamadığım, empati kuramadığım durum. benim sözlük yazarı olduğumu şahsen tanımadığım, hiç yüz yüze gelmediğim insanlar bile biliyor zira.

evet, memnunum bundan.
  • özgürlüktür.
  • sözlüğe hiçbir şey yazmamaktan dolayı da oluşabilecek durumdur. bir şey yazmazsanız kim nereden bilecek yazar olduğunuzu.
  • elbette sonucu klavye delikanlılığı oluyor.
  • sözlük yazarı olduğum bilinir fakat takma adım bilinmez. en temiz durum. özgürce istenilen düşünülen yazılır. kimse sana gönül koyamaz.
  • yazmak istediğinizi daha rahat yazabilmek için gerekli olandır. aksi halde yüzbinmilyon kere düşünüp, yetmiş'inci elekten geçirerek yazmak zorunda kalabilirsiniz.
  • takip edilememeye özlemden kaynaklı bir tercih. cep telefonlarından ve büyük internet keşfinden önce daha özgürdük. evden çıktıktan sonra nerede olduğumuzu ne yaptığımızı kimse bilmezdi. özlüyorum bazen ulaşılamamayı, takip edilememeyi. sadece kendime ait bir alanım olsun istiyorum. huzur veriyor bana bu küçük sır.
  • görünmez adam hissi yaratır.

ben uzuuun süre birini takip edip yazar olur olmaz ona çıkma teklif ettiğim ve bunu herkese tellal ettiğimden yakın çevremde duymayan yoktu. tanıdık diye tabir ettiklerimiz de, ortak noktamızda birilerine giydirmeye başladığımda nick'i keşfettiler (ben olduğumu anlamamış olabilirler). sansür konusunda rtük'ü sollayan annem de ben mesajlarda biriyle kavga ederken omuz üstünden nicki'mi gördü. şimdi yeni bir nick üzerinde çalışıyorum. tez zamanda sıra gelmesi ve kabul edilmesi en büyük temennim. o zaman bunu ıskartaya çıkarıp gizli yazarlığın engin denizlerine açılacağım.

bekle beni sözlük, ben geliyorum!