şükela:  tümü | bugün
 • başlığın doğrusu "19 kasım 2016 cay kahve asuman adlı yazar tarafından dolandırılmam" olacaktı fakat karakter sınırına takıldı.

  bugün '20 kasım 2016 fenerbahçe galatasaray' maçına bilet almak istediğim için, sözlükte ilan veren bu arkadaşa rastladım. #64186944

  istediği fiyatın ne kadar olduğunu sorup özelden telefon numarasını aldım, whatsapp dan konuşmaya devam ettik. kişi başı 150 liradan 3 adet bilette anlaştık. bileti oğlu hasta olduğu için ve onsuz maça gitmedikleri için devrettiğini söyledi. banka hesap numarasını verdi ve hesap numarasının çalıştığı firmaya ait olduğunu, buna güvenerek havale yapabileceğimizi söyledi. havaleyi gerçekleştirdikten hemen sonra biletleri devredeceğini söyledi ve biz de bunun üzerine havaleyi gerçekleştirdik. parayı gönderdikten hemen sonra dekontu yolladık ve kendisi "hemen gönderiyorum kardeşim" deyip ortadan kayboldu. o saatten beri de kendisinden haber alamıyoruz. aradığımızda hattı düşmüyor, whatsapp dan engellenmiş durumdayız.

  3 arkadaş ilk defa birlikte maça gidecektik ve bu şeref yoksunu "adam" yüzünden şuan hem 450 liramız dolandırıldı hem de gitmeyi çok istediğimiz bir maça ne gidebiliyoruz ne de hevesimiz kaldı zaten. paramızı geri alabilir miyiz bilmiyorum açıkcası ama gördüğüm kadarıyla bu platform üzerinden bir hayli bilet transferi gerçekleşiyor, yaşadığım bu utanç verici durumun herkes tarafından duyulmasını istedim. bu yolla bilet alan başka yazarlar varsa da bizim düştüğümüz hataya düşmesinler diye bu başlığı açma gereği duydum.

  ilgili şahısla olan yazışmalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  http://i.hizliresim.com/1vjbgn.png
  http://i.hizliresim.com/vp2ndn.png

  edit: telefon numarası açık kalmış, link yenilendi.
  edit2: whatsapp konuşmaları eklendi.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10

  edit3: başka bir yazar arkadaşımız cay kahve asuman'ın gece 1 de yani biz parayı yatırdıktan çok sonra biletleri kendisine de satmaya çalıştığını söyledi. böylece cay kahve asuman'ın %100 dolandırıcı olduğu tescillenmiş oldu.

  edit4: sözlük yönetimini bu konu hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz, daha kolay ulaşan birisi var ise yardımcı olabilir mi?
 • 450 tl gibi bir parayi tanimadigi, bilmedigi, yuzunu bile gormedigi birine sorgusuz sualsiz gondermek neyin kafasidir? lan ben nette koskoca marka sitelerden alisveris yaparken bile cekiniyorum. bazi insanlardaki bu asiri guven ve rahatlik cok ilginc.

  edit1:muhtemelen soz konusu yazar is savciliga intikal edince binbir bahane bulup parayi iade edecektir. tabii magdur yazar resmi makamlara basvuru yaptiysa. gecmis olsun ama bu panikle onu da dusunemeyebilir, ben hatirlatayim.

  edit2: alttaki kufurbaz cahil tip biletleri satan kisiye degil de magdur yazara laf soyledigimi yazmis. toplum boyle uzaklasiyor demis. yazdiklarimi carpitip toplum boyle uzaklasiyor demesi guzel bir tezat olmus. ayrica birincisi ortada henuz kanitlanmis bir suc da yok. ikincisi ben savci veya hakim de degilim. olayi ben cozume kavusturamam.

  bu arada bir tavsiye, henuz cok entry yokken macin basigina bir bakiniz versin de daha fazla kisi magdur olmasin.
 • yazarın başına gelen utanılası durum. bazı yarak kafalar da gelip yazarı eleştirip akıllarınca taşak geçiyolar. sen bundan sonra yine dikkat et alışveriş yaparken de adamın canı yanmış bari ona laf etme. toplum böyle böyle uzaklaşıyor işte. dolandıran değil dolandırılan toplum içinde yeriliyor.
 • öncelikle sanaldan nasıl güvenip 450 tl gönderilir,ayrıca adamın numarasını ifşa etmek de yanlış diye düşünüyorum.
  edit: adam gerçekten dolandırıcıymış,ifşa et,ara,şikayet et.
 • başarısız mizah girişimlerine maruz kalan başlık.

  türk insanı ahlaklı, hoşgörülü falan deniyor ya aslında koca bir yalan. nedendir bilinmez bu topraklarda doğup büyüyen insanlarda gaddarlık, kibir, çakallık, uyanıklık, empati yoksunluğu, hoşgörüsüzlük, riyakârlık paçalarından akıyor. bunu hayatın her alanında iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. işyeri olsun, okul olsun bazen bindiğiniz bir otobüs. örnekte görüldüğü üzere bazen sözlük.

  evet yazar arkadaşın yaptığı pek aklı selim bir hareket değil hatta espri kasacak dallamalar için biçilmiş kaftan lakin bazen bir an geliyor insan karşısındakini kendisi gibi zannedip zaafiyet gösterebiliyor. bunu emin olun aptallığından değil sadece hala iyi ve güvenilir insanlar olduğunu düşündüğü için yapıyor. hayat tecrübesi de bu şekilde sikile sikile kazanılıyor maalesef.

  mağduriyet yaşayan yazar için 450 tl ne ifade ediyor bilmiyorum ama böyle bir ders için çok fazla bir bedel değil bence.
 • öncelikle geçmiş olsun. bu alışverişi ben de yapabilirdim. çünkü zaman zaman atıl durumda olan ve başka bir insanın işine yarama ihtimali olan bir şeyi paralı ya da parasız ben de buradan teklif etmişimdir. ve böyle bir adiliği yapmak aklımın ucundan bile geçmediği için, aynı iyi niyetle biletini ya da atıl bir şeyini satan birinin ürününü satın almayı da isteyebilirim. bu zamana kadar da nahoş bir durumla karşılaşmadım hiç ama karşılaşabilirdim pekala. bu çok mümkün. sonra ne olur? 450 tl için küfür ve hakaretle anılırsın, değer mi hiç?
 • çocuğu hastalandığı için maça gidemeyen adam kar sağlamak için pazarlık yapar mı düşündüren dolandırma olayı.

  bu arada adamın nickaltına bakınca bile sakız alışverişi yapmamanın mantıklı olduğu aşikar.
 • (bkz: orospu asuman)
 • üzücü bir durum. sözlükte sanıyorsun ki herkes senin gibi.. nick altında teröre dair desteğinden söz edilmiş. umarım gönderilen para teröre gitmemiştir. polisler kapıya dayanırsa yazarın işi zor.. bu başlığı herkes okumalı, kimse kimseye bir kez daha güvenmemeli ve şüphe ile yaklaşmalı.
 • böyle ibinoları sözlükten atmalı ki daha çok kişiyi dolandıracak ekşi lüksü elinden alınsın.

  kanzuk sendeyiz.

  senin ortamını kullanarak dolandırıcılık yapan birini atacak mısın atmayacak mısın? ekşiyi kullanarak dolandırıcılık yapmak insan hakkı mıdır yoksa buna insan hakkı demek dolandırıcılığa yataklık mıdır?

  olayın netleşmesi için taraflar mı dinlenecek ya da ne olursa olsun devam mı edecek böyleleri yazmaya görelim.