şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • "dağa tırmandığında dağ, denize girdiğinde deniz olamıyorsan yapma bunları."*
  • vücudunun kıvrımlarında, gezinirken ellerim,
    ürpermiş tenin ve saklı kalmış sırların benim…
    bembeyaz bir vahaya serpiştirilmiş
    dağların, vadilerin, tepelerin…
    iniltilerle bestelediğin aşk senfonisi, benim.
    tanrıçalara dahi bahşedilmemiş parlaklıkta
    giydiğin kadife cilt benim
    babil’in asma bahçelerinden koparılmış saçların;
    üstüne roma mabedleri dikilesi bacakların benim.
    sen benim duam, şansım, kısmetim, kaderim
    toprak vatan oluncaya dek ikimize
    kulun benim, kölen benim, erkeğin benim…
  • gördüğü bulutu bir hayvana veya başka bir şeye benzeten ilk insan, ilk dinin temellerini atmıştır.
  • iyi bir gece uykusu çeken kişinin başaramayacağı hiçbir iş yoktur.
  • yarına garantin yok, eğer varsan, bugün varsın işte. dünü söz konusu bile etmek yersiz. yarın ise hep belirsiz. bugünü tasarlamak, bugün yaşamak, yaşatmak, yaşadıkça yaşatmak, yaşattıkça yaşatmak, hazzettikçe haz vermek, haz verdikçe haz etmek, nitel düzlemde artmak, arttıkça tatlanmak, tatlanması alemin...

bir soluk alış-veriş içinde yaşıyoruz. saniye ötesi değil.
  • ben hiçbir iyilik görmedim ki suistimal edilmesin.
  • don't say no to a duble of raki because it is never enough.
  • dünya yaşamındaki kazanımlar ahiret yurdundaki hayatımızın ya özgürlüğünün ya da zavallılığının teminatı olacaklardır. dünya yaşamının bir hazırlık olduğunu kavrayıp iyilikle, yaratılmışlara hizmetle ömrümüzü bereketlendirmezsek öte tarafta ayaklarımız hareket etmez. hak ile adalet ile bir olmazsak ellerimiz hareket etmez, bu dünyadayken ilahi ilme ve hakk nuruna aşık değilsek öte alemde sağır ve dilsiz olacağız. rabbin hakikatına aşk hissetmediysek gözlerimiz kapalı, rabbin kullarını çıkarsız sevmeyi öğrenemediysek ağzımız mühürlü olacaktır. bu dünya hayatındaki her bir kusurumuzun, eksiğimizin orada bize engel olup, nasıl bir diken olarak ruhumuza ve yeni bedenimize batacağını bilseydik tek bir anımızı bile kendimizi saflaştırma çabasından gafil geçirmezdik.
  • dünyayı tanımaya çalışmıyorum artık.
  • tek bir sigara ve yarım kalan bir bira şişesi ise terk edişine şahit; sigara iki dudağımın arasında kalsın, bira şişesi ise sana girsin.