• başka bir bankadan faizle para çekip katılım payı dağıtan bankaya yatırmak helal midir?
  • eğer bir ormansanız, neden yalnız ağaçları dışlıyorsunuz?
  • bu başlık şaka mıdır?
  • ben 70 kiloyum hicte gecemedim o yuzden kucuk bir popo sahibim. bir yere oturunca kaldirim , koltuk, bank olsun hemen rahatsiz oluyorum koca popolu insanlarin rahat edebiliyor musunuz cok merak ediyorum buyuk popolu olmayi.
  • bir insan, başka bir insandan sırf kendisiyle aynı ırktan, soydan, düşünceden, etnik kökenden vb. değil diye, nasıl nefret edebilir? sorusu benim için bunlardan biri.
  • kendi ülkesinde kendi vatandasi için yapilan saygi durusunu bir "insan" (dedim artik) neden isliklar?
  • dünyaya gelmeden önce secim hakki verilmedigi kavramlara fazla anlam yüklenilmesini hatta bu kavramlar üzerinden ayrişmayi anlamsizlik olarak yorumlayan cok guzel bir aile dostumuz olan abimizden gelsin soru;
    ben kürdüm, karim ise türk. e benim cocugum ne şimdi?!
  • gerçekten cevabını merak ettiğim bir soru.

bugün hep aklımı kurcaladı.

olay şöyle

ben bir dönem boyunca sabahın köründe kalkıp bölüme gittim ve gecenin geç saatlerine kadar eşek gibi ders çalıştım. soğuk dize kadar kar bayram haftasonu tatili demeden hergün. bunu okuldaki çaycıdan tutun da öğrenci hocaya kadar herkes gördü. bugün sınava girdim ve çok güzel kaldım.

bir de başka bir öğrenci modeli benim gibi okulu uzatıp okula bir gün bile gelmeyip sınava girmeyen arkadaşlarım var. onlar da dersten kaldı.

merak ettiğim hangimiz akıllı ya da ben kendimi salak gibi hissetmekte haklı mıyım?
  • hani dövmecilerde makine açılış ücreti 100 tl filan yazıyor ya

ben çok merak ediyorum acaba şimdi benim bir arkadaşım olsa dövme yaptırmak istese bende yanında gitsem arkadaşımda gayet sağlıklı bir insan hani onun dövmesini yapsak sonra makineyi hiç soğutmadan kapatmadan direk benim dövmeye geçsek ben makine açılış ücretinden muaf oluyor muyum? hep cevabını çok merak etmişimdir.
hesabın var mı? giriş yap