şükela:  tümü | bugün
  • teyzemlerin mahallede bir akıl hastası vardı.
    adı firuze.
    o sokağa çıkınca kaçacak delik arardım. kim korkuttu nasıl korkuttu bilmem ama gerçekten teyzemlere gittiğimizde sokağa çıkmaya korkardım.

ondan sonra tanıdığım başka bir firuze daha oldu.
    ama o başka bir entrynin konusu ;)
  • patlamış mısır! yerken boğulmaktan korkuyordum ve bu 28 yaşıma kadar sürdü
  • (bkz: gurgula)

lazca gök gürültüsü demektir. çocukken çok korkardım. bizim köyde çok yağmur yağar ve haliyle gök gürültüsü fazlasıyla olurdu. gece gök gürlerken uyanıp, korkuyla kulaklarımı kapayıp sürekli dua ederdim. büyüdüm halen daha geçmedi bu korkum.
    şu anda da (bkz: izmir)'de gök gürültüsü mevcut. ve ben yine kulaklarımı kapayıp dua ediyorum.
  • (bkz: muhabbet kuşu) evin içinde pır pır.hala daha korkarım.
  • bilimsel bir adı var mı bilmiyorum ama;
    ıslak el fobisi*
    babam ellerini kurulamadan bana dokundu diye sinirden ağlamışlığım var. hala da hafiften irite olurum ama fobi kısmı geçti gibi sanki.
  • trt de şarkı söylemek için çıkan kadınların ( genelde tsm )giydiği omuzlarından tüyler çıkan kıyafetlerinden çok korkardım ne zaman çıksa yatağıma koşar saklanırdım

şimdilerde güler geçerim bu hallerime
  • 1

2
  • karanlıkta koridordan koşmak. arkamdan biri dokunur gibi hissederdim. aslında dokunurdu da.
  • sokaktaki karton toplayacılarından çok korkardım.
    çocukları çalıp, o büyük karton çuvallarının içine attıklarını düşünürdüm. yaramazlık yaptığım zaman ''seni çingenelere veririz'' diye korkutan büyüklerime de selam olsun.
  • sifon sesinden cok korkardim. sifonu cektigim an tuvaletten kosarak kacardim.