şükela:  tümü | bugün
1698 entry daha
  • oğlum olursa “tibet” olsun.
    annesinin çocukluğundan beri en çok merak ettiği yer. büyük ihtimal babasıyla gitmiş olurum zaten. “o” adamla gideceğim oraya biliyorum.
    dünyanın çatısı tibet ise bizim evimizin çatısı oğlum olsun.

kız olursa babası koysun adını. nasıl olsa babasına aşık olacak, adımı hep babam koydu diye mutlu olsun.

evet, hayaller...hayaller...
  • erkek: aybars
    kız: venüs
  • kız : eylül.
    erkek : devrim.
  • kız olursa elzem. erkek olursa aden.

her şeyden önemlisi sağlıklı olmaları.
  • hayatımda bir zamanlar yeri olan kızların isimleri hep aklımda. hepsinin adını duyunca içimin yağları bi salar gibi olur kendini ama zeynep isminin bu kadınlarla ilgisi olmamasına rağmen yeri bambaşkadır bende. kesinlikle aklımdaki ilk isim bu *
  • kız: safiye
    erkek: yakup efe
  • bir erkek çocuğum var şükür, adı kutay ali. (uğurlu, kutlu bereketli olsun diye. her yönüyle şah-ı merdan gibi olsun diye.)
    ikinci erkek olursa, hasan tebriz. (hasan, büyük dedemin adı, tebriz de vatanımızın.)
    kız olursa, kayra fatıma(yada ayça).(iyilik getirsin adı gibi. fatıma ana gibi olsun.)

not: hem türkçe hem ehlibeyt'ten adlar olsun istedim, eşim sünni olmasına rağmen (ki biz bu mevzuları tanıştığımızdan beri aştık.) hiç karşı olmadı, olmuyor çok şükür müslümanız, türk'üz.
  • kız olursa stella yıldız. evet aynı anlama gelen 2 ısım verıcem cunku manyagım.
    erkek olursa: berk
  • çocuk sahibi olma mevzusu bana hayli uzak bir durum ama olur da fikrim değişirse: umut ada ya da destina.
85 entry daha