şükela:  tümü | bugün
 • başkalarının hatalarını konuşurken kendimize neden hiç bakmıyoruz derken aklıma gelen başlıktır..

  çok uzun yıllar önce, üniversite ilk senem.. bir çok hata yaptım.. ama en aklımda kalanı buydu.. zaman zaman aklıma gelir ama kişiye bir türlü ulaşamadım..

  gerçek isim vermeyeyim adı ayşe olsun.

  izmirli bir kızdı.. benden 2 yada 3 yaş büyüktü.. yurtta kalıyorduk karma öğrenci yurdu.. bilen bilir.. cevizlibağ atatürk öğrenci yurdu.. diğer adı ile aos.

  yurt ortamında tanıştık ama nasıl tanıştığımızı hatırlamıyorum.. çok ta tatlı biriydi.. fiziksel olarak ta karakter olarak ta çok tatlıydı..

  iyi dosttuk aslında, yani o zamanlar öyleydi. o bana hangi gözle bakıyordu bilmiyorum ama çok değer veriyordu.. belki de hoşlanıyordu..

  bir de arkadaşı vardı.. en yakın kankası olan kız.. onunla da aram iyiydi.. onun adı da fatma olsun.. o cahillik dönemimde ben ayşe'nin bana aşık olduğunu ya da hoşlandığını düşünüyordum sanırım..

  bunun sonucunda da çocukluk tramvası ya da psikolojik bir etken mi bilemiyorum.. kızın kankası fatma ile bir gün sohbet ederken.. laf lafı açtı.. ayşe benden hoşlanıyor sanırım ama aramızda kalsın.. ama ben ona bakmam ki, ben şöyleyim böyleyim, onun boyu biraz kısa dudakları çok güzel değil, bacakları şöyle vs vs diye bir sürü fiziksel kusur saydım.. (aslında alakası yok, neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum kendimi hiç affetmicem) öyle olsa bile öyle denmez.. bilmiyorum işte sözlük ya çok cahildim.. çok :(

  ne kadar cahil olduğumu siz anlayın artık kızın en yakın arkadaşına söylüyorum bunları.. tabi ki fatma da söylediklerimi anlatmış ayşe'ye..

  ayşe bir daha benimle muhatap olmadı.. hiç bir şekilde.. :(

  okul vs bitti.. bir gün bir yakımı otogara götürdüm izmir'e gidecek.. otobüsün en arka koltuğunda gördüm ayşe'yi.. yakınıma söyledim aynı otobüste olacaksınız.. lütfen ikna et beni bir kez olsun dinlesin diye.. ama nafile yakınım da ikna edememiş.. daha sonra sosyal medya vs hiç bir şekilde ulaşamadım..

  burayı okuyorsan lütfen beni affet.. gerçekten öyle bir insan değildim.. cahildim ve sorunlarım vardı sanırım.. sen hayatımda tanıdığım en güzel ve en mükemmel insanlardan biriydin..