şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: recep tayyip erdoğan)

sözlükte tayyip' i öven bir entrynin zamanı ötesine gitmeme ihtimali yüzde 0.0000000000...(burda 0 dan başka bir rakama ulaşmak için baya bi gitmek gerekiyo o kadar zamanımız yok) falandır.
  • (bkz: anket)
  • "kaç yaşındasın?" veya "yaş kaç?" diye sorulduğunda, doğum tarihini söyleyen bulgur beyinlilerden çok nefret ediyorum. bir de kuzenini "ağbim/ablam" diye tanıtanlardan... yine gerildim bak
  • baba ve babayla alakalı her şey. olmasın, toz olsun, yok olsun,adı bile anılmasın. lafı bile geçse günüm bok gibi geçiyor.
  • "-hamile misin?" sorusu en birincidir. kilom artsa da azalsa da değişmez bu soru.
  • biri de anonslardır. her türlüsü.
    bir türü sürekli kısa aralıklarla aynı konuyu anlatan, tehdit içermeyendir. girersin bir markete "sağin müşterilerimiz!..(hafif cızırtı ve üflemeler) bugüne mahsus 3 adet göt-et marka tavuk sosis alana jilet 5li paket banyo kazıtıcısı traş etme aparatı sadece 7,99. lütfen yararlanınız!.." bunu yaklaşık her iki dakikada bir yeniler. bozuk kelime vurgularından, ayarsız hoparlörüne kadar hararet yapıp, hannibal lecter formuna girersiniz. evde çoluk çocuk vardır. hannibal'a zoraki veda eder kasaya veya birşey almadan kapıya yönelirsiniz.
    bir diğeri aba altında sopa gösteren kibarca zorbalıklar. en çok küfür ettiklerimden; "hizmet kalitesi açısından bu görüşme kayda alınmaktadır." oysa ki, "telefonda bize sinirlenip küfretmeye başlarsan ananın amını siktiririz mahkemelerde ona göre..." manasına gelir.
    son versiyon doğrudan tehdit ve öldürme amacı ile yapılır. vaktin birinde çoğunluğu, "achtung!!!.." ile başlayıp, bir tüfek sesi ile biterdi. günlerden birgün sade bu tarz anonsların (belki daha başka dillerde) yeniden duyulmayacağının garantisi hiç yoktur.
  • konuşurken lafımın üstüne veya belirttiğin bir fikrin üzerine birinin saçmalama demesi...o an salon erkeği çizgimden çıkıp bu lafı diyen kişiye feci dalasım geliyor...sonrasında tüm konuşma hevesim kaçıyor, o kişiden de nefret ediyorum...bana saçmalama diyeceğine saç malanmaz taranır dese daha çok saygı duyarım...
  • sicak ve gunes.
  • fotoğraflı diploma.

bir kısım ofislerde, muayenehanelerde, eczanelerde duvarda durur. geçen yılların kişiye nasıl geçirdiğinin görsel kanıtı olarak.