şükela:  tümü | bugün
 • eksi sözlük bünyesinde bulunan anarsist yazarlarin en son yedikleri ceza/cezalardir.

  radara yakalandim. 600 € ceza + 3 ay trafikten men + seminer. (semineri yapmadan ehliyeti alamiyorsunuz seminer de 400 € civari)
 • yanlış park cezası.
 • yunanistan'da metroya bilet almadan bindiğim için yediğim cezadır. 17 euro ödemiştim. kontrol edilmiyor denmişti. ediliyormuş.
 • 3 km öteden dönmek yerine arabaların olmadığı saatte "u" dönüşü yaptım. pusu kurmuş orospu çocukları yazdı cezayı.
  " yıl 2006"
 • bahçe nöbetine inmemiştir şeklinde bir mail. baya bir kalabalık gruba atılan. yazık bana.
 • kanepede uyuma cezası
 • yazayım madem.

  sınanmadığımız günahın masumu değiliz arkadaşlar... hiçbirimiz. geçmişte yaptıklarımızın bedelini gün gelir öderiz.

  bu zamana kadar hayatımda sadece bir sevgilimin olduğunu düşünüyordum. çünkü bir önceki kızın sevgilim olduğunu hiçbir zaman düşünmemiştim. ta ki şimdiye kadar. onun varlığını hissediyorum artık. fakat bu his onun canını yakmamın cezası olarak gösteriyor kendini. artık onu hiçe sayamayacak kadar yanıyor canım.

  işin garibi gerçek ve tek sevgilim, bu zamana kadar da hayatımda sevgilim olmasını istediğim tek insanla ayrıldıktan sonra onu arayıp helallik istememe rağmen benim bir ateist olduğumu, helal haram kavramının benim için hiçbir anlam ifade etmediğini söyledi ve hiçbir şekilde asla mutlu olmamı istemiyormuş. yazık. kendisi hali hazırda kötü bir insanla nişanlı.

  helallik kavramı işin islam boyutunun dışında toplumumuzda iyi dileklerin onunla olmasına yönelik istek şeklinde yorulabilir. benim iyi dileklerim onunla.

  hoş. benim için böylesi daha hoş. sınandığım günahın sınavını geçerim ben de artık böylece... kafamda herhangi bir tereddüt kalmaz ve yıllar sonra yaramın kanaması durduğunda, asla geçmeyecek bir iz olarak kaldığında kendimi bir bebek kadar temiz hissetmem aynı mantıkla.

  kim bilir belki de hayallerimin baş tacı ile ilerde yoklarımız tekrar kesişir ve o zaman her şey bambaşka olabilir. zira o da aynı bedeli ödemekte.

  (bkz: her ceza maddi değildir)
 • çekici operatörünün bıyık altı gülüşleri ve belçika polisinin kuralları harfiyen uygulaması sonucu gent'te yanlış yere park etmemden dolayı 188 euro ödeyerek içimi cızlatan cezadır. kısa bir avrupalılık dersi aldığımdan çok da dert etmeyerek iyi bir tecrübe oldu diye kendimi avutmaya çalıştım ki başarılı da oldum sanıyorum.
 • 2016 haziran hatalı park cezası. arabayı da çekmişlerdi çekici ve otoparka ayrı para ödemiştim.

  ondan sonra ceza yemedim çok şükür.
 • yanlış park cezası. yıllardır orada milyonlarca araç park etmiştir ama piyangonun biri bize isabet etti. o anda oraya park eden yüz araç varsa eminim ne kadar açık varsa o kadar araca ceza yazılmıştır