şükela:  tümü | bugün
  • önceden beri var olan, gözümüzün önünde duran fakat bizim ısrarla göremediğimiz şeylerin ya da bir zaman söylediğimiz bir lafın, dilediğimiz bir dileğin zaman içinde unutulması ve gün itibariyle hatırlanmaya/görülmeye başlaması durumu.

-sevgilinin şimdiye kadarki en uzun ilişkisi olduğunu bilme ve birden eski sevgilininde o zamana kadarki en uzun ilişkisi olduğunu hatırlama ve o eski sevgilinin "en uzun... uzuunn... bunun sonu ne olur" diye düşünerek panik içinde gittiğini farketme. *
  • içerik engelleyici ile istatistikler bölümünde yer alan bağlantıların engellenmesi. ben de diyorum haftalardır bir çalışma var sanırım, o yüzden açılmıyor buradaki istatistikler. meğerse uyarıların hepsini adamakıllı okumak lazımmış.
  • şök'e öğrenci bırakmanın da şökten öğrenci geçirmenin de ne boktan, ne ızdıraplı bir iş olduğunu farketmiş bulunmaktayım.

sabahtır en az 120 adet evraka üç beş kere imza attım, bir de kendi sınıfımın öğretmenlerinin peşinden koştum durdum.
  • sözlükteki fenerbahçelilerin galatasaraylılardan fazla olması.

not: hani türkiye'deki en fazla taraftara sahip olan takımdık anlamadım gitti.
  • biraz yardımla* günün 16 saatten fazlasını uyuyarak geçirilebildiğini ve böylece zamanın daha kolay geç(iş)t(irildi)iğini. huzur uykuda.*
  • insanın gününü geçiştirmek için uykuya yaslanması, düşlerle avunması, ancak bir geçiş dönemi yaratırmış. iyileşmek uyanmakla mümkün olabilirmiş. ben bugün uyandım.
  • işyerinden zamanında sırf bekar olduğunuz için "aranıyor herhalde" muamelesine maruz bırakılarak inceden alay ettiğini gördüğünüz, evliliğe inanmadığını ısrarla belirterek kısa flörtleri tercih eden ama aslında kendisinin arandığı her halinden belli olan birinin evlendiğini duymak ve kişi hakkında zamanında yaptığınız doğru tespitler için kendinize bir kez daha saygı duymak.
  • "anadil"de şarkı söylemek tahrik etmekmiş. canım türkiyemden öğreneceğim daha çok şey var sanırım. *
  • arabanın altından gelen bebek sesi için aceleyle dördüncü kattan indikten sonra bebek sesiyle kedi sesinin ne kadar benzediğini farkettim.
  • elde çamaşır yıkayabiliyomuşum lan ben.