şükela:  tümü | bugün
  • yazarların zamanın çöplüğünde yitip giden, farklı nedenlerden gerçekleşmeyen hayalleridir. umarım hepsi gerçekleşsindir, herkes hayaline eksiksiz kavuşsundur.

benim yitik hayalime gelince; okul, askerlik, iş derken yürüyemediğim yol.

(bkz: likya yolu)
  • ufak bir tatil beldesi ve 8-10 metrelikte eski bir tekne
  • hiç gerçekleştiremeyecek olduğum sanırım (bkz: emeklilik)

tabii önce aşk
  • paraşüt eğitimi,
    wingsuit eğitimi,
    motosiklet yarışına katılmak,
    motosiklet ile avrupa, asya, amerika gezisi,
    (bkz: artık ölebilirim)
  • (bkz: iş bulmak)

okulu bitirince olur umarım.
  • devrim. bundan daha büyük hayâlim, arzum yok. ilk kirlenmedir yeryüzünün ülkelere bölünmesi ve bu kirliliğin ortadan kalkacağı, halkların özgürce sınırsız, sınıfsız ve sömürüsüz yeryüzü topraklarında yaşayacağı bir dünya kurulacak. adaleti evvelâ kendi ülkesinde, ardından tüm dünya ülkelerinde sağlamak için mücadele eden yığınları görmek istiyor ve bunu düşündükçe dahi umutla doluyorum. meydanlarda aynı amaç doğrultusunda bir araya gelmiş ve gencinden yaşlısına zulme karşı sol yumruğunu sıkmış insan yığınlarını hayâl ediyorum, bu beni inanılmaz mutlu ediyor. özgür yaşayabilen ve özgür düşünebilen halklar hayâl ediyorum.

rengi ve coğrafyası sebebiyle zulme uğrayan halkların olmayacağı, küçük çocukların ölmeyeceği, yoksulluğun ortadan kalkacağı bir dünya olmalı. insanların birbirleriyle menfaat gütmeden yardımlaşabileceği, bizi yöneten kimsenin olmadığı, devletin sönümlenip sosyalizmin yerini komünizme bıraktığı o büyük günü hayâl ediyorum. enternasyonal marşlar okunacak, orak çekiçli bayrağın altında marx ve engels'e selam durup lenin ve stalin'e şükranlarımızı sunacağız. akp iktidarının yıkılışını görmek ise apayrı bir haz verecek, bütün iz ve yöntemlerinden arındırılacak türkiye halkları. lanet okunacak ve mezarlarına gidip tükürülecek. bu da ayrı bir hayâlimdir gerçekleşmesini umduğum. olacak, biliyorum. sadece "henüz" gerçekleşmedi.