şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pişkinler computer marka bir bilgisayarda pre 2 adlı bir oyun oynamaya başlamak. benden başka oynayanı da görmedim.

edit: prehistorik 2 imiş o oyun, hatırlatan arkadaşlara teşekkürler.
  • pc dergilerinin verdiği disketi takıp açılmasını beklemek.
  • çooook eskilerden gelen bir anıdır.teyzemin işyerinde yanımda bir teknik servis elemanı önümde bilgisayar anlatıyor c:... yazacaksın şöyle olacak dır yazacaksın böyle olacak....sıra bilgisayara birşeyler yükleyip silmeyi öğrenmeye geldi.anlattı anlattı sıra pratik yapmaya geldi.adam kalktı gitti bilgisayar yok çalışmıyor.baktılar olmayacak baştan alalım dediler ne yükledin ne sildin.şunu bunu yükledim tamam sorun yok.ne sildin ;
    -oyun vardı onu sildim.komando oyunu......
    -sessizlik
    -adı neydi komanda oyununun?
    -comand.com!!!!!
  • counter da fareyle ne yapacağını bilememek.
  • (bkz: kafa ayarı)
  • üzerinde sadece dos çalışan makinaya disket yardımı ile fare kurmaya çalışmak.
  • comodore 64 kaset playerina kafa ayari yapmak.
  • ablam tüm gerekli kısayolları masaüstüne atmıştı ve bilmediğim şeyler yapmamam konusunda beni uyarmıştı. daha sonra bir arkadaşım gelip "olm babam c'ye girme bilgisayarı bozarsın dedi" deyince ufkum açılmıştı. "c ne lan!" deyip korka korka bilgisayarıma tıklayıp hemen kapatmıştık.
  • lan şimdi yaşımız ortaya çıkacak ama neyse. o gün bilgisayarın bulunduğu binaya babam götürmüştü elimden tutarak.

"bak oğlum şu karşı duvarı kaplayan şeye bilgisayar diyorlar. toplama çıkarma ve çarpma işlemlerini yapabiliyor."
    "peki ya bölme babacığım?" diye sormuştum heyecanla
    "henüz değil oğlum, çalışmalar devam ediyor" dedi.

nerden nereye... şimdi paint diye bi program var resim bile çizebiliyorsun.
  • muzik seti cd calarini 386 ya takmaya calismak. basarili olamayip dayak yemek.