şükela:  tümü | bugün
  • 90'ların sonu, 2000'lerin başlarından olan bir boyband'in üyesi olmak. blue, 'n sync, backstreet boys gibi. ama başta doğduğum ülke olmak üzere şartlar buna izin vermedi malesef.

(bkz: insan üzülüyor işte)
  • başımı yastığa koyar koymaz uyumak.
    yoksa gecenin bu saatinde ne işim olur anket başlığında.
  • çakmak yardımıyla bira kapağı açmak.
  • başımı yastığa koyduğum anda uykuya dalmak ve (bkz: yamaç paraşütü)
  • sabah uyandığımda sevdiğim rüyaları gerçekleştirmek istiyorum, mümkün müdür?
  • bu başlığın altına debeye girecek nitelikte bir entry girmek.
  • isteyip de yapamadığı değil yapmadığı şeylerdir. ya da her ne boksa.

daha iyi bağlama çalmak için çalışmak istiyorum, gitar çalmak için zaman ayırmak istiyorum. bazen düşünmek istemiyorum bazen de çok düşünmek istiyorum.

sürekli okumak istiyorum ama hiç okumuyorum. benim bok yemem yani.

hayatı değiştirmek istiyorum. daha insanca yaşamak istiyorum ama bunun için sıcak koltuğumdan kalkıp hiç bir şey yapmıyorum. 'sabah 8 de kalkıp işe başlayalım, aksam 6 gibi bırakırız' diyen insanın ağzına sıçmak istiyorum mesela. derdi neyse pezevengin.

siyasi parti kurmak istiyorum mesela. "insanca yaşayın, neye istiyorsanız ona inanın, ben devlet olarak sana sadece istediğin eğitimi vereceğim, adaleti sağlayacağım, sağlığınızı en iyi şekilde koruyacağım. eğitimi verdim, adaleti sağladım, sağlığınız sağlığımızdır bundan sonra düşünün ve istediğinize siz karar verin, siz yaşayın..." demek istiyorum. ve ne yapıyorum, tabi ki, evimde büyük siyasi analizler yapıp bira içiyorum.

35 imde hayatımı daha yaşamadım diyip, 40 ımda çocuğumla arkadaş gibi oynamak istiyorum. ona daha güzel bir gelecek kurmak istiyorum ama hiç bir şey yapmıyorum.

evet. sen de yapmıyorsun.

ah bu şarkıların gözü kör olsun.
  • aslında korkuyorum yazmaya çünkü genelde yazınca oluyor.

eee korkuyorsan neden istiyorsun o zaman di mi.

çünkü ben nerde acayip bişey var onu isterim. herkes gibi düzenli bi hayatım olsun işlerim tıkırında gitsin gibi isteklerim olmadı.

dostoyevski ve kafka ile kvas içip kader hakkında konuşmak isterdim. sen gelme ulan kubuz. sonra spinoza gelirdi varoluşunu kutlardık. bu masa son akşam yemeği tablösundaki masa gibi olurdu. dali gelirdi onun garip cinsel hayatını konuşur şarap içerdik. ordan picasso'nun sevgilisi lafa atlardı. sonra ben konuyu değiştirir, 'pier canım sen de soyutun mna koydun' derdim, mies'cim kahkahayı basardı. müzeyyen senar şarkı söyler; zeki müren eşlik eder, ben de rakımı yudumlardım. çehov bişeyler anlatırdı, 'yeter aq bi susmadın' derdim. putların alaca karanlığı, bıyık, bizim niçe geç gelip ne içionuz olm derdi. tolstoy ayran olan sakallarını silip ayran derdi. kadim dostum, oblomov gelemeyeceğini bir pusula ile bildirirdi. onur ünlü yüksek sesle şiir okurken; cesar pavese, ' senin adın bundan sonra ah muhsin ünlü olsun' derdi. tezer durur mu hemen söze atlar 'ah soğuk geceler... ah cesar çok iyi düşündün' derdi. ah.

yeter lan yeter ah ah ah ne ah. entel olacağım diye duygusal olacağım diye ne ekmeğini yediniz bu 'ah'ın

bitti.
    ah.
    ah.
    keşke...
  • (bkz: seks)

gelin dürüst olalım bence :)
  • bungee jumping