şükela:  tümü | bugün
  • sözlük yazarlarının şaşırdıkları, düşündükleri veya başka şeylerin cevaplarını bulma gayesiyle başvurdukları yer. başlık. merak ettiğim ise bir valencia macinda emre tilev'in mehmet topal ekrana geldiğinde "işte avrupa'daki gururumuz" demesi üzerine aklıma gelen şey. o da şu ki acaba brezilyalılar da bizim gibi kendi ligleri dışına transfer olan oyuncuları takip ediyorlar, onlar hakkında böyle yorumlar yapıyor mu? mesela "kartalspor'da oynayan gururumuz deyvison..." gibi.*

ya da ne bileyim mesela biz de arda turan gol atınca o gol haber yapılır ya onlar da acaba sırf bunun için bir spor kanalı falan açmışlar mıdır? malum dünyanın her liginde varlar nerdeyse.

böyle işte insan boş kalmaya dursun. kafayı bunlara takıyor boş boş.
  • merak ederken aynı zamanda ufaktan kıskandıkları şeyler de var bu kümede. misal; makyaj blogları, moda bloglarıyla uğraşıp duranların başka işi gücü yok mu çok merak ediyorum ben.
    o cici kızları kıskandığım için denemek istedim diyelim: oje sürecek, tırnak stickerı yapıştıracak vakit bulsam fotoğrafını çekip sayfayı düzenleyemeden başka bir işim çıkar, o işi hallederken oje bozulur; fotoğraf çekecek ortam ve vakit yaratsam giyinip kuşanıp süslenemeden başka bir işim çıkar; takı, toka tasarımlarım, stilize çizimlerim için blog hazırlayacak zaman ayırsam yorumları vs. takip edecek, olayın gerisini getirecek vakit bulamam sayfa öylece kalır.
    bahtsızlık bloğu yapsam zaman ayırabilir miyim acaba?
  • national geographic seyrederken akla düşen bir merak;

"hayvanlar aleminde hemen hemen tüm yavrular sessiz sakin olup bağırıp çağırırken bile anca mıymıy, mızmız, ıykvıyk sesler çıkarabiliyorken insan denen hayvanın bebesi nasıl olup da 10 kaplan gücünde ciyaklayabilmekte, ortalığı yıkabilmektedir??? bu allah'ın insanlığa verdiği bir ceza mıdır?"

misalen şu gariban yavrucak eğer insan bebesi olaydı viyak ciyak yıkmıştı ortalığı, yazık lan...
    http://www.youtube.com/watch?v=ioluwdy5iqy
  • beyaz atli prens derken; at mi beyaz, prens mi?
  • pazarcıların tezgahının önündeki parlak ve güzel duran elmaların akıbetini merak ediyorum. hadi çürük elmaları millete kakalıyorsunuz onu anladım da bu tezgahın önündeki güzel elmaları ne yapıyorsunuz onu merak ediyorum.
  • bart simpson mala vurdu mu? vurduysa kaç yaşında ve kime vurdu?
  • garajda şarkı söylemeli kaç tane klip çekilmiştir acaba gibi fena halde önemsiz şeylerdir.
  • "iki şaşı sevgili hiç göz göze gelebilir mi?" gibi gerçekten saçma sapan şeylerdir genelde.

sözlükçülerin merak ettiklerini merak etmek dışında her şeyi merak eden meraklı bir bünyem var. i am the curious one.
  • istanbulun fethi.