şükela:  tümü | bugün
 • sağlıklı olmak gibi varsayılan maddeleri geçersek ilk olarak şu kriterin aklıma geldiği küme.

  * boş vakti bol olmak.

  evet işsiz ya da işli olmaktan, planlı ya da plansız yaşamaktan tamamen bağımsız olarak boş vakti bol olmak. tüm enerji ve morali okul/iş hayatı veya diğer sorumluluklarda harcamamak. çaktırmadan kaytararak veya sinsi planlarla sıkıştırarak bol boş zaman artırmak.
  misal mesai saatlerinde işle güçle uğraşırken bile kah ciddili kah lise terk cıvıklı fotoğraf ve videocuklar çekecek vakit bulabilmek. tabii ki bunları "iş" süsüyle sunmak.
  misal mesai saatlerinde işle güçle uğraşıp iş çıkışı market alışverişi, mutfak ve ev işleri gibi rutinleri iki saniyede hallettikten sonra özgürce yardırmak. youtube kanalı için video çekmek, instagram için cosplay stayla iki saat hazırlanıp profesyonel fotoğraflar çek(tir)mek, sosyal medya hesaplarındaki yorumları takip etmek, evcil hayvanın beslenmesi, temizliği ya da boşaltım sistemi ürünleriyle ilgilenmek, bir oturuşta bir sezonluk dizi bitirmek, fasulyeli avokadolu cilt maskesi yapmak, ballı kaymaklı saç maskesi uygulamak, sabah koşu, akşam fitness, gezmeler tozmalar vs.
  ve bütün bunları yaparken birinin de çıkıp "kalk kız soğan doğra" dememesi (temsili). boş vaktin öz hakiki gerçek boş vakit olması.
  daha düzgün cümleler kurardım ve daha da uzatırdım ama boş vaktim bitti şu an.