• doğduğu gün saatli maarif takviminin kararıyla belli olacaktır.
  • çocuğum olsa ismini verirken birkaç kritere dikkat ederim;

1) herhangi bir ideolojiyi çağrıştırmaması. deniz gibi, alperen gibi ya da kız olursa rabia gibi... kendi görüşümü çocuğuma empoze etmek istemem.

2)mümkün mertebe karşı cinsi çağrıştıran bir isim olmaması. bilhassa sanal iletişimde ve iş dünyasında, prosedür gerektiren işlerde insanı yorabilecek bir durum.

3)dalga konusu olabilecek şeyleri de hasaba katmak gerek; murat koyayım da tur at, başak taşak, doğa'yı kirletmeyiniz. gerçi çocuğunun ismini sinem koyanlar nerden bilirdi ki ileride yaşar'ın "gir sinemin içine yar" diye şarkı yapacağını?

4)ö-ç-ş gibi türkçe karakter içermemesi. kendi ismimde var sevmiyorum.

5)dini bir çağrışım yapmaması. muhammed gibi, elif gibi... ideoloji konusunda olduğu gibi din konusunda da çocuğuma daha doğar doğmaz bir şeyleri empoze etmek istemezdim.

aynı şekilde baştan çocuğuna fb tulumu, gs pijaması alanlara da deli olurum.

bu denli ego sahibi, kendi görüşünde ve zevklerinde ısrarcı insanların çocuk sahibi olması gerektiğini de düşünmüyorum...
  • (bkz: teoman)

1-türk ismi
    2-büyünce kızlar yavşak yavşak "teooo" diye seslensin diye.
    3-şarkıcı olanını sevdiğim için.
  • belki inanmayacaksınız ama: ali
  • (bkz: jabağı)
    çocuk hayata bir sıfır geriden başlasın ki azimli olsun, arkadaşları dalga geçince lafı gediğine koyacak kadar kafayı çalıştırabilsin,zeki olsun.hepinizin buğracan berkcanlarınızı hayatından soğutsun.
  • (bkz: ali)
  • erdoğan diycem olmayacak. babamızın isminden utanır olduk.
  • deniz.
    (bkz: öldüm mü sandınız beni 6 mayıs'ta ? sorun bakalım, o günden bu güne doğan çocukların kaçının adı celllat, kaçinin adi deniz.
  • onca önleme ramen doğmayı becerirse helal, azim filan koyarım adını.
  • (bkz: mustafa kemal)
    (bkz: emek)
    (bkz: deniz)
    (bkz: ege)
    (bkz: ali)
hesabın var mı? giriş yap