şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayat plan yapmayın planla gecse de benım ozel hayata daır projem var.
    oyle ıs mıs projesınden bahsetmıcem.
    kımseyle fızıksel bı yakınlık kurmak ıstemıyorum soyle bes-altı aylık saglam bı ılıskı olmadan.
    kendıme daır yegane kararım bu.
    bunu bosandıgımdan berı uygulamaya calısıyorum kı dort sene oldu.
    fena gıtmıyor.
    basarılı oldugum soylenebılır.
    neden*
    cunku ruhum kaldırmıyor benım kısa surelı ılıskılerı. karakterım musaıt degıl. cok uzuluyorum. cok uzuluyorsam neden yapayım degıl mı*
    bır de az ınsanla hukuk kurunca ozel kalıyor sevısmek. buyulu kalıyor. buyulu kalmasını cok sevıyorum.

aslında klasık turk deger yargılarım yok. burda da yasamadım cok uzun sure zaten.
    sadece bana-karakterıme uyanla turk toplumunun deger yargıları sansa bala ortusuyor.
    yoksa bana kımse zorla hıcbır sey yaptıramaz. kımseyı dınlemem. elalem ne der dıye yasama durtum zaten yok.
    ama edebın cagı yok. bın yıl once de degerlıydı, bın yıl sonra teknolojı cagında da degerlı olacak. ruhuma cok ıyı gelıyor. huzursuz bır bunyeden huzur yumagı bı bunyeye donustum. herkes kendıne ne ıyı gelıyorsa oyle yasasın.

herkesın projesı kendıne olan.
    kımse kımseye karısmasın.
  • -ayda bır kadıkoy gunu yapmak. bır baleye ya da opera gıtmek. baharıye de yurumek. belkı modaya gecıp bı cay ıcmek. kadıkoy dekı cıcı karıkaturculerıme gıdıp ayda bır bırkac cızgıroman almak. kendıme caldıgım ozel bır kadıkoy gunu.
    -ayda bır muze-tıyatro-sınema-konser gunu yapmak. bızım burda yunus emre kultur merkezınde cok guzel tıyatrolar oluyor. atakent hayal kahvesınde cok guzel konserler oluyor. eskıden her haftasonu sınemaya gıderdım, son dort senedır gıtmedım. boyle ayda bır boyle bır etkınlık gunu yapmak ıstıyorum.
    -bır hafta sebze haftası, bır hafta et-tavuk yapmak. dort sene sonunda yenı yenı evde yemek yapmaya basladım. cok ıyı geldı sebze yemek. bunu surdurmek ıstıyorum.
    -haftada bır, muhtemelen cumartesı ya da pazar dıp bucak temızlık yapmak evde. camasır yıkamak. utu yapmak.
    -sıgarayı bıraz azaltmak. bırakayım demıyorum ama azaltabılırım.
    -onumuzde altı ay ıla bı senelık donem sonunda bır on bes-yırmı kg verıp ellı bes kıloya dusmek. arada kendı kendıme, arada dıyetısyen kontrolunde takılmak bu sene.
    -haftada ıkı gun fıtnessa gıtmek. cok degıl. haftada ıkı gun. bunu da yapabılırım dıye dusunuyorum. yarım saat yuru, yarım saat bısıklete bın.
    -ekonomık durumumu organıze edebılırsem haftada ıkı gun salsa-bachata-cha cha ya devam etmek.
    -bır de yarım bıraktıgım pıyano derslerıme devam etmek ıstıyorum ama oyle bı butcem sımdılık kalmaz sanırım. o belkı bı sonrakı sene. ya dans edecektım ya pıyano calacaktım. oncelıgım sımdılık dans.

mutlu edımlı gunlerımız olsun.
  • başlığı açan yapay zeka geliştiricisi programcı arkadaş, projesini de alıp kaçmış. neyse, ben de onun girişimci ruhuna soluk katacak* benzer şekilde bir ışıklı ve baloncuklu akvaryum projesiyle uğraşıyorum şu sıralar. su bitkilerini de işe katacağım. fon falan kotardım o işler sorun olmadı. fakat sevgili sözlük, inanmazsın, onsekiz kere gidip gelerek ancak abuk sabuk bi kesikli çizik atabildiğim camı camcıya götürmem gerekti. tabii adam uzman, tek seferde camı cart diye çizdi ve pıttadanak kesti. meğer cam kesmek için kullanılan elmas uçlar bilenmiyormuş. cam keski bilemeyi düşünenler varsa tavsiyem gidip bi camcıda kestirin camları, uğraşmayın değmez. eh, bu tavsiyemle de bi hayır duanızı alırım herhalde... şimdilik ekip sadece benden ibaret ama baloncukları programlayıp daha sonrasında yapay zeka ile öyle bir geliştireceğim ki, hep ışığa yönelmiş baloncuklar, dibe vurmanın ne demek olduğunu ömrü hayatlarında öğrenmeyecekler.
  • işsizlikten kurtulmak.