• 1) anket görünce dayanamadım diyip sadece kendisini övebileceği ankete yazanlar, gösteriş budalaları

2) fakirliğini geyiğe vurmuş tam olarak neyi amaçladığı belli olmayan pis fakirler

3) her başlıktan espri çıkarmaya çalışan geyik canavarları

4) ciddiye alıp saatinin markasını yazan ötesini düşünmeyen insanlar

5) zengin olmayıp zenginmiş gibi yaparak ilgi çekmeye çalışan zavallılar

tiplemelerini barındıran anket.
  • 1973 te babamın taksimden aldığı orient marka saat. bu saat öyle bir saattir ki, küçük emrahın acı filminde oynamış hatta filmin başında sedye taşıyan hastabakıcının kolundaki saattir, o hastabakıcı da rahmetli babamdır.
  • (bkz: diş izi)
  • güzeeel, beğendiğim saate sahip birkaç yazar var. onları takip edip dara düştüklerinde öldü fiyatına çökecem saatlerine aksi mümkün değil zira.
  • kısa bir araştırma yaptım. maşallah sözlükte 3 saatten aşağı kullanan yok.

herkes takım elbisesiyle farklı, doğa yürüyüşlerinde farklı, günlük hayatta farklı saat takıyor.

hayır anlamadığım şey bunca yıldır iş hayatındayım, gördüğüm tüm takım elbise giyen adamlar (benim gibi), 3 kuruş maaşa tamah eden beyaz yakalılar.

kimse çin malı skmei falan kullanmıyor. en dandik saat seiko. bir de internetten "pahalı isviçre saatleri" diye arayıp, gördükleri bazı markaları entry'ye yazanlar var.

doların 7 tl'ye dayanmasına şaşmamalı.
  • 1- en pahalısı
    2- en pahalısı ve gösterişlisi
    3- som altın ve üzerinde küçük altın kaplama köleler.
    4- istiklal marşı
    5- kapanış (eski trt kapanışı)
  • (bkz: gerizekalı turnusolu başlıklar)

edit: mesaj atmayın. gerçekten gerizekalısiniz. bu gerizekalıliginizi sempatiklik gibi yansıtıp kendize sosyal yaşamda bir yer edinebilirsiniz belki. öyle deneyin bi de.
  • şuraya marka yazmak için internete bakanlar var ya aranızda... sizin kolunuzu ısırayım. varsınız lan, biliyorum.
  • sene 2000. o zamanlar kırtasiyelerde polo marka demir kordonlu bir saat satılıyor ve almayanı dövüyorlar.ben de gittim aldım. evde hasta yatan babama gösterdim. oğlum dedi bu saatler çakma. ben iyileseyim, ayağa kalkayım , sana seiko alacağım dedi. babam ayağa kalkamadı. iki ay sonra öldü. aradan 19 yıl geçti ve ben bir kaç ay önce bir avm de bir anda saatciye girdim ve seiko saatlere bakmak istiyorum dedim. kendime bir tane aldım. babam alamadı ama ben kendime aldım. bu yüzden bir kaç aydır saat seiko dur benim için. en iyi saat seiko dur.
hesabın var mı? giriş yap