şükela:  tümü | bugün
  • giriş: meteoroloji tarafından gün içerinde yer yer yağışlı uyarısı yapılır ve o gün sadece 30 dakika civari motosiklet kullanma ihtiyacım vardır.

gelişme: gökyüzündeki bütün birikim, sağanak bir şekilde tamı tamına o 30 dakika içerisinde gerçekleşir.

sonuç: bırak ulan peşimi murphy.
  • canım ilkokulum hayatı tanıdığım yer , uzun yıllar sürecek dostlukları kazandığım, 23 nisanlarda çılgınlar gibi ponpon kız olduğum canım ilkokulumu mezun olduktan 1 sene sonra yıktılar çok üzülmüştüm.

sonra güzeller güzeli lisem, kaynar su gibi hem akıp hem yaktığım yıllarımın geçtiği lisemi yıktılar.

babamın büyüdüğü nenemin dedemin içinde senelerinin geçtiği, hala rüyamda evim diye gördüğüm evimizi müteahite verdik ,yıktılar. günlerce hüzünlü gezdim.

o süreçte kirada kaldık , evimize taşındıktan sonra kiradaki evi de yıktılar.

üni de en sevdiğim derslik binamı yıktılar.

yurtdışında 1 yıl yaşadığım eve öyle bir restorasyon yapmışlar ki yıksalar daha iyiydi.

:')
  • (bkz: #71003022)
  • mesela doğru zaman; 1 dk sonra. doğru kişi de o anda ben köşeyi dönünce karşıma çıkacak kişi. öyle bi şanssızım ki; 1 dk sonra o köşeyi dönmeden saçma sapan bişeye bakar dururum, o doğru kişi de yanımdan geçer gider... göremeeem!
  • "üst sınıflardan bir kıza aşık olmuştum lisede. üst sınıftanda 1 tane eski bir arkadaşım vardı mahalleden. bir gün mahalledeyken ona sordum bu kızı tanıyor musun diye. o da neden soruyorsun diyince sevgilisi var mı ondan soruyorum deli gibi hoşlanıyorum demiştim. sonra arkadaşta o benim sevgilim demişti." (mikrofonu elimden rapçi gibi atarım ve sahne sessizleşir)
  • murphy'e denk. iyiyim ama ben. şanslı olsan ne olacak? ölüp gitmeyecek misin? neyi elde ettiysen hiç ummadığın bir anda bırakmayacak mısın? işte bu hususta şanssızlar daha şanslı bence. herkesin tecrübe edeceği kaybetme gerçeği ile sık sık ve erken yüzleştikleri için hakikati iyi tecrübe ederler. üzülmeyin şanssızlar!
  • ters giden şeylere kafayı takmadığında oranı hızla düşecek derecedir. ne kadar takarsan o kadar üstune geliyor.
  • bahtsız bedeviyi çöle kutup ayısı şaaapar derler ya
    benim şanssızlık seviyem, çölde şaapacak kutup ayısı bile çıkmaz karşıma, öyle bi derece.
  • kendimi şanslı biri olarak tanımlarım.önemli, önemsiz pek çok olayda şansım yaver gider.ancak zaten pek de iyi olmadığım balık tutma konusunda şansım beni yalnız bıraktı.bir saate yakın bekleyip tuttuğum balığı ben onu farkedip çekene kadar başka bir balık yemiş,yarım bırakmıştı.tekrar dedim ki kendime güvenme, şans yok .doğru yer, doğru zaman var :)
  • günlerden birgün sene 2011 20 li yaşların başı öğlen vakti uyanmak münasebetiyle bir önceki geceden alkolün verdiği yetkiyle beraber gözlerimi ovuştura ovuştura sağa sola bakmadan daldım lavaboya. alaturka tuvalete çömeldim. yaktım bir de cugara. öyle bir yardırıyorum ki anlatamam. duvarlardan sesler yankı yapıyor, yaptıkça ben gülüp keyifleniyorum. iki dakika sonra kadar tuvaletin kapısı çaldı.. kardeşim sandım.

- hacı git ben daha çıkmam burdan. işim uzun. he birde oda spreyi koysana makinenin üstüne.
    + annecim az sessiz ol, içerde günüm var.....

diye bir cümle duydum. işte sadece duydum. sonra duyma yetimi kaybettim.. kulaklarımda çınlamalar başladı. vücudumu alevler bastı. hararet sonda.. midem bulanmaya başladı.. kalbim terketti memleketi. olan tuvaletimde geri kaçtı. tuvaletten yer yarılaydı da odama tünel gibi geçeydim.

üstüne bir de açım.. bilirsiniz gün yemekleri muazzam şekilli şukullu. poğaçalar börekler.. odamda bilgisayarın başında çaresiz oturdum.. gittikleri ana kadar oturdum.. boş boş sigara içip camdan dışarı baktım.

bu da böyle bir anımdır.