şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlükte vakit geçirme oranına, uyku düzenine, yenilen içilen kullanılan materyallere göre vs. sıklıkla değişmesi muhtemel ton.
    benimki sabah uyanınca fragman seslendiren abilerin sesine yakınsıyor misal.
    ama on dakika sonra eli yüzü yıkayınca, sigara altı filan yapınca vasat insan sesiyle avunuyorum.

sırf bu yüzden genç iken aşka meşke meyilliyken yavuklumla olan telefon konuşmalarımı sabah yaptığımı hatırlıyorum da...
    hey gidi ses tonum..
    tosunum benim...
  • (bkz: karga bariton)
  • (bkz: uykulu)
  • anca telefon ve benzerlerinden karşı cinsi etkilemeye yarar. bu da beeeeleee bilineee.
  • ses tonundan etkilenen insanlar da varmış demek ki diye düşünmeye yarar. sözlük yazarlarına sokmak istiyorum bi zahmet ya ahah (: kıps
  • (bkz: tiz bariton)

(bkz: tenor)

konuşurken seksi ve yapışkan.
  • entry'ler sesle girilmediğinden önemli olmayan tondur.
  • eğer üzgünsem ibrahim tatlıses, mutluysam usher gibi naralar attığım tondur.
  • hiç bir sike yaramayan tondur.
    abi bir insanın ağzından çıkan ses tonu ile götünden çıkan ses tonu aynı olur mu ?
    o kişi bensem evet olur.
    şimdi merak edenler olabilir diye söylüyorum. (bkz: kenan sofuoğlu)
    bu adamla ses tonumuz %100 aynı. arkadaşlarım da zaten öyle söylüyor.
    perşembe günü bi arkadaşın doğum günü var. kız arkadaşı video çekerek kutlayacağız dedi. herkes kendi ses kaydını oluşturacak. 7 yıllık dost amk. her günün mutlu doğum günün kutlu olsun denmez ki. konuşma metni ayarladım. sesimi laptopta kaydediyorum. hay babanı sikiyim o nasıl bir sestir öyle. full bass.
    napacam bilmiorum.
    ayrıca bu ses kaydetmenin daha orjinal bir yolunu bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.